سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390
  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • تأثیر همکاری ویزا و پی پال بر آینده پرداخت‌های بین‌المللی

تأثیر همکاری ویزا و پی پال بر آینده پرداخت‌های بین‌المللی

تأثیر همکاری ویزا و پی پال بر آینده پرداخت‌های بین‌المللی

 خبر همکاری ویزا و پی پال که چندی پیش منتشر شد، دنیای پرداخت را شوکه کرده است.

قبل از اعلام این خبر دن شلمان مدیرعامل پی پال (PayPal) از هر فرصتی استفاده میکرد تا به مردم بفهماند مدیریت پی پال قبل و بعد از استقلال پی پال از ایی بِی (eBay) کاملاً متفاوت شده است. شلمان معتقد است که پی پال از شرکت مناقصه‌ای تک‌محوری که مشتری را مجبور به استفاده از حواله بین‌بانکی (ACH) می‌کرد به شرکتی مشتری مدار تبدیل‌شده است که همکاری‌های سازنده را با آغوش باز می‌پذیرد.

در طرف دیگر مدیرعامل ویزا، شارف، اعلام کرد که از نظر او فعالان عرصه پرداخت دو دسته هستند؛ شرکت‌هایی که با ویزا هستند و شرکت‌هایی که علیه ویزا هستند. به‌علاوه شارف اضافه کرد که همکاری‌های رقابتی و مسائلی از این‌ دست از بیان واقعیت اکوسیستم پرداخت و مدل شبکهمحور بانک‌های کارگزار که بیش از 50 سال است زیربنای صنعت پرداخت را تشکیل داده‌اند ناتوان است؛ و ازآنجایی ‌که مدل موفق کسب‌وکار پی پال همچنان قدرتمند میلیون‌ها اکانت را مدیریت می‌کند، شارف به‌وضوح اعلام کرد که در واقع مدل کسب‌وکار پی پال توجه ویزا را به خود جلب کرده است.

به‌هرحال خبر صلح این دو رقیب قدیمی کم جای حیرت ندارد.

اما مانند بسیاری از خبرهای پر سروصدا، تفسیر و تأویل‌های متفاوتی از این خبر شده است. برخی به‌محض شنیدن خبر گفتند که این همکاری رشد شدید خدمات پرداخت در فروشگاه (NFC) را در پی دارد. برخی تحلیلگران هم معتقدند که این همکاری موجب افت شدید مدل کسب‌وکار پی پال خواهد شد (منشأ این خبر افت قیمت سهام پی پال است، روز جمعه بعد از اعلام خبر، سهام پی پال با 9% کاهش قیمت مواجه شد و درنهایت با 6.75% کاهش قیمت آن روز را به پایان رساند.) و دیگر طالع‌بینان بدبین معتقدند که اکنون ویزا پی پال را تحت نظر دارد و هم‌زمان می‌تواند ویزا چک اوت (Visa Checkout)- همتای دیجیتالی پی پال که به شرکت ویزا تعلق دارد- را به اوج برساند.

همه این پیش‌بینی‌ها و صحبت‌ها انصافاً جذاب هستند اما متأسفانه اکثراً غلط و بی‌اساس هستند.

تمامی این تحلیل‌های یک‌طرفه نقش این رابطه چندلایه را در تغییر چشم‌انداز پرداخت‌ها در امریکا نادیده گرفته‌اند، تغییری که هر دو طرف این رابطه در آن نقش دارند.

در ادامه تحلیل ما از همکاری این دو نهاد را می‌خوانید. ابتدائاً مشخص می‎کنیم که این همکاری در چه حوزه‎هایی هست و در کدام حوزه‎ها مطرح نیست.

مسئله NFC نیست.

ارتباط حوزه نزدیک (NFC) همه اخبار مربوط با پرداخت در فروشگاه را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

همکاری با ویزا و استفاده از سرویس توکن آن (VDEP) فرصت بزرگی است. پی پال به‌عنوان یک متقاضی توکن می‌تواند به‌آسانی و در کمترین زمان ممکن در تمامی مناطقی که پرداختهای بدون اطلاعات تماس و متدهای پرداختی ویزا پشتیبانی میشود پرداخت در فروشگاه را تجربه کند.

VDEP درواقع موارد بی‌خاصیت قراردادی را که کار را برای سیستم‌های پرداخت بدون قرارداد که به آن معاملات قراردادی جهت نیل به مقیاس تجاری مشکل می‌کند حذف می‌نماید. به‌علاوه VDEP استانداردهایی را برای رابطه بین متقاضیان توکن و بانک‌های کارگزار مشتری وضع می‌کند. از جمله قوانینی که متقاضیان توکن را از پرداخت هزینه‌های تحمیل ‌شده منع می‌کند.

این همکاری به بانک‌های کارگزار این فرصت را میدهد تا جای خود را در حساب دیجیتالی توکنی و معتبر پی پال مصرف کنندگان باز کنند و در کنار استفاده از خدمات توکنها جای خود را در حساب پی پال مصرف کنندگان باز کنند و از این امکان برای خدمات پرداخت در فروشگاه استفاده کنند.

بجای اینکه با کلمات تجاری سخت خود را گیج کنیم به‌طور ساده همکاری بانک‌های کارگزار و پی پال در مرحله‌ی فعال‌سازی استفادهی صاحبان حساب از ویزا کارت خود در حساب پی پال است. مسائلی از قبیل اینکه چه کسی چه اطلاعاتی را باید صاحب باشد (اطلاعات هر تراکنش ویزا/پی پال دقیقاً مانند ویزا کارت به اشتراک گذاشته میشود)، جایگاه ویزا در ثبت‌نام اکانت پی پال چگونه خواهد بود؟ (همجایگاه با گزینههای AHC خواهد بود) و چه زمانی تراکنش انجام شود (گواهیهای انتقال قابل‌مشاهده و مرقوم در جریان تراکنش) تاکنون بحث شده و در مورد آن‌ها توافق حاصل‌شده است. بازرگانان نیز احتمالاً قیمت‌های جذابی را به‌عنوان بخشی از معامله دریافت خواهند کرد چراکه پی پال دارای مشوقهای اقتصادی قابل‌مذاکره است.

 

 

باوجوداینکه VDEP امکان خرید در فروشگاه‌های فیزیکی را برای پی پال فراهم آورده است و به برنامه‌ها و بانک‌های کارگزاری که با پی پال همکاری دارند امکان پرداخت در محل‌هایی که از NFC پشتیبانی می‌کنند فراهم آورده است، اماهای بزرگی این وسط وجود دارد. مسائلی که امکان پرداخت در فروشگاه را محدود می‌کند.

امّای  شماره 1. VDEP در حال حاضر تنها روی اپلیکیشنهای اندرویدی پی پال عمل می‌کند. با این حساب قابلیت پرداخت در فروشگاه تنها برای شمار نامعلومی از کاربران پی پال که ویزا آن‌ها را تائید کرده و تلفن اندرویدی آن‌ها پرداخت‌های NFC را پوشش می‌دهد آن ‌هم تنها در مناطقی که امکان پرداخت از کارت‌های اعتباری وجود دارد (Merchant Location) محدود شده است. احتمالاً تعداد این افراد بسیار کم خواهد بود.

امّای شماره 2. از دو میلیون منطقه تجاری که  NFCدر آن فعال است، 400 هزار تای آن وندینگ ماشین (ماشين خودکاری که با انداختن پول در سوراخ آن جنس مورد نیاز از آن خارج می‌شود) هستند. طبق آخرین آمار ویزا از پایانه‌های فعال EMV، 72 درصد از مناطق تجاری همچنان از EMV استفاده نمی‌کنند و به این زودی‌ها نیز قادر به فعال کردن این امکان و درنتیجه استفاده از NFC نیستند. هرچند هیچ تضمینی نیست که از 1.2 میلیون پایانه فعال EMV صد درصد آن‌ها از NFC  استفاده کنند و استقبال مردم از این مراکز به‌گونه‌ای باشد که بتوان پرداخت‌های دیجیتالی موبایلی را نهادینه کرد.

با این حساب به نظر نمی‌رسد هیچ‌کدام از طرفین روی قابلیت‌هایی مانند پرداخت در فروشگاه (NFC) حساب کنند. حیف شد تیتر مطبوعاتی خوبی بود! بهترین راه پرداخت‌های دیجیتالی استفاده از سیستم‌های پرداخت ابری، پرداخت‌های مبتنی بر پلت فرم، پرداخت‌های مبتنی بر سیستم‌عامل و پرداخت از طریق کانال است.

VDEP درواقع بخشی از مجموعه‌ی عظیم پرداخت‌های دیجیتالی است که می‌تواند پرداخت در فروشگاه را دگرگون کند. جیم مک کارتی مسئول بخش نوآوری ویزا، اشاره کرد که VDEP محدود به تکنولوژی خاصی نیست. درواقع سرویس‌های توکنی ویزا به تاجر این انتخاب را می‌دهد که پرداخت خود را از طریق یک کد QR یا یک سیگنال رادیویی NFC  و یا از طریق بیکن‌های BLE (بلوتوث کم انرژی) انجام بدهد.

و جالب است بدانید

پی پال شرکت پیداینت (Paydiant) را در اختیار دارد. این شرکت درزمینه پرداخت در فروشگاه تکنولوژی خاص خود را دارد. به‌علاوه برین‌تری (Braintree) نیز One Touch یکی از محصولات پی پال را تجاری‌سازی کرده است. سیستم سازگار VDEP فرصتی را در اختیار کاربران ویزا و پی پال قرار می‌دهد تا پرداخت در محل متفاوتی را تجربه کنند.

 

حجم انتقال

جان رینی مسئول امور مالی پی پال اعلام کرد که در سال 2017 به خاطر تغییرات اعمال‌شده در تأمین مالی شرکت هزینه تراکنش‌های پی پال افزایش خواهد یافت و طبیعتاً این خبر چندان برای سرمایه‌گذاران خوش‌آیند نبود و موجب کاهش قیمت سهام پی پال شد. (کاهش قیمت سهام که قبلا به آن اشاره شد مربوط به همین خبر است.)

حرف‌وحدیث‌های زیادی در مورد آینده پی پال مطرح است اما سه نقل‌قولی که در ادامه به آن می‌پردازیم نقش تعیین‌کننده‌ای در تعیین شرایط دارند.

رینی: در ادامه پیشنهاد افزایش هزینه‌ها اضافه کرد که با کنترل هزینه‌ها به قطعیت خواهند رسید، شلمان می‌گوید: همکاری با ویزا خطر هرگونه قیمت‌گذاری هدفمند را خنثی می‌کند؛ و شارف معتقد است که این همکاری در بلندمدت قطعیت بیشتری به هزینه‌های پی پال می‌بخشد.

جمعبندی این سه نقل‌قول این است: اگر پی پال این همکاری را کلید نمی‌زد، جدای از افزایش دیگر هزینه‌ها متحمل هزینه سنگینی می‌شد و این موضوع احتمالاً پی پال را به تغییرات بزرگ و ناخوشایندی مجبور می‌کرد. مهار این عدم قطعیت با قبول این همکاری در واقع یعنی همه می‌توانند با تصمیمات صرفاً اقتصادی کنار بیایند. (می‌توان با افزایش آزادی عمل مصرف‌کنندگان، تجار و بانکهای کارگزار کنار آمد.)

اگرچه جزئیات زیادی در دسترس نیست اما شلمان و شارف اذعان کردند که در طول این مدت مشوق‌های اقتصادی در ازای افزایش حجم معاملات در اختیار پی پال قرار خواهد گرفت.

در ادامه به روش‌هایی که این همکاری را به هدف خود یعنی افزایش حجم معاملات می‌رساند اشاره خواهیم کرد.

در این فرصت یک‌ساله کارگزاران ویزا می‌توانند با تکیه‌ بر اهرم پی پال به گسترش برند دیجیتالی خود بپردازند. چندان دور از ذهن نیست که با استفاده از بزرگ‌ترین شبکه پرداخت‌های آنلاین بتوان به بهترین کیف پول دیجیتالی تبدیل شد. ویزا برای دست‌یابی به این هدف احتمالاً سرمایه‌گذاری می‌کند و از محرک‌های خلاقانه‌ای برای تشویق کاربران به استفاده از حساب‌های خود استفاده می‌کند. چون پی پال بین 14 میلیون تاجر به‌خوبی پذیرفته‌شده است تمام این فعالیت‌های خلاقانه درنهایت باعث می‌شود که مصرف‌کننده از اکانت دیجیتالی خود در این اکوسیستم دیجیتالی استفاده کند.

پی پال در ازای دریافت محرک‌هایی که از آن صحبت شد تعهداتی با ویزا داده است: پی پال توافق کرده که ویزا را هم‌طراز ACH در سایت قرار دهد و تصویر دیجیتالی ویزا کارت در جریان پرداخت‌ها نمایش داده شود بدین ترتیب ویزا کارت همواره به‌عنوان اولین گزینه پرداخت الکترونیکی مطرح است. به‌علاوه پی پال باید با بانک‌های کارگزار در تبدیل کاربران ACH  پی پال به کاربران بانکی (کاربرانی که دبیت کارت یا کارت نقدی دارند) همکاری کند.

اینکه چه حجم از کاربران آمریکایی پی پال از ACH استفاده می‌کنند مشخص نیست و پی پال هم اشاره‌ای به این موضوع نکرده است. درنتیجه با قطعیت نمی‌توان گفت که جامعه هدف این تغییر چه اندازه است اما مسلماً به‌قدری هست که برای ویزا مهم باشد.

دو طرف برای افزایش حجم معاملات از هر مدیومی استفاده خواهند کرد پس چندان دور از ذهن نیست که سیستم‌های خود را برای استفاده در تلفن‌های همراه بهینه کنند. هدف جذب هرچه بیشتر مصرف‌کننده از هر کانال و روشی ممکن است.

 

دبیت

یکی از جنبه‌هایی که لابه‌لای این خبرها گم شد ارزش مضاعفی است که این همکاری برای کاربران P2P پی پال و مشتریان دبیتی ویزا دارد. شکاف بزرگی در مجموعه فعالیت‌هایی که بانک برای تبدیل کاربران P2P به کاربران دبیتی به کار می‌گرفتند وجود دارد.

کاربران Venmo  که در سه ماه دوم سال 4 بیلیون دلار تراکنش مالی داشت با استفاده از خدمات ویزا می‌توانند به این مبلغ دسترسی آنی داشته باشند. این دسترسی برای کاربران  P2Pپی پال هم موجود است.

این اتفاق مزایایی برای ویزا و پی پال / Venmo به همراه خواهد داشت. اول اینکه محرکی است برای کاربران پی پال/ venmoتا ویزا کارت را به اکانت خود اضافه کنند. به‌علاوه بانک‌های کارگزار ویزا می‌توانند با تکیه بر امکان تراکنش آنی P2P به جذب و حفظ کاربران دبیتی (نقدی) بپردازند.

 

سوم این همکاری اصطکاک و عدم قطعیتی که در برنامه‌های P2P مبتنی بر حساب‌های بانکی وجود دارد را حذف می‌کند. دسترسی آنی چیزی است که اصطکاک P2P را از بین خواهد برد؛ اما در حال حاضر این دسترسی در هیچ‌کدام از برنامه‌های موجود نیست؛ اما همکاری پی پال، ویزا و Venmo به‌شدت به این هدف نزدیک است.

به‌علاوه این قابلیت پتانسیل‌های جدیدی در پرداخت‌های آنی زنده می‌کند از پرداخت‌های بیمه گرفته تا پرداخت حق امتیاز و پرداخت دستمزد فریلنسرها. از طرفی هرچه راه‌های پرداخت سریع‌تر شوند یعنی بانک روی خدمات گران‌تری سرمایه‌گذاری کرده است.

پارادایم جدید پرداخت‌های دیجیتالی

سؤال مهمی که ممکن است مطرح شود این است که جایگاه ویزا چک اوت (Visa Checkout) در این توافق کجاست؟ ویزا چک اوت که دو سال پیش در جولای 2014 افتتاح و جایگزین V.me. شد، ویزا را صرفاً روی پرداخت‌های آنلاین و ساده متمرکز کرد.

زمانی که از شارف در مورد ویزا چک اوت سؤال شد او تنها به رشد آهسته و پیوسته و اعلام تعداد کاربران چک اوت اکتفا کرد. طبق آخرین آمار منتشرشده ویزا، تعداد کاربران ویزا چک اوت در حال حاضر 16 میلیون کاربر از 16 کشور مختلف جهان است و بیش از 250 هزار تاجر در این سیستم به فعالیت مشغول است.

وضعیت ویزا چک اوت در این توافق در دو جنبه بلندمدت و کوتاه‌مدت قابل‌بحث است.

چند لحظه خود را جای بانک کارگزار ویزا بگذارید؛ احتمالاً حجم مطلوب حساب به‌علاوه کاربران دیجیتالی فعال برای شرکت در پرداخت‌های آنلاین جزء اولویت‌های این بانک‌ها باشد. اما مشوق‌هایی که حاصل همکاری ویزا و پی پال است افراد را به استفاده هرچه بیشتر کارت‌ها در شبکه دیجیتالی پی پال  سوق می‌دهد. به‌علاوه این محرک‌ها زمینه شکل‌گیری تجربه "پرداخت در فروشگاه" خوبی را برای کاربران فراهم می‌آورد. درواقع اگر به دنبال افزایش حجم تراکنش‌های آنلاین و استفاده از برند مخصوص خود باشید. این راه بهترین راه رسیدن به هدف است.

و اگر شما جای ویزا بودید به‌ احتمال ‌زیاد سعی می‌کردید در طول دوازده ماه آینده تا جایی که ممکن است به حوزه کاری پی پال، Xoom، Venmo و Braintree ورود پیدا کنید؛ و در واقع از این فرصت برای موبایلی کردن پرداخت‌های دیجیتال و پر کردن فاصله‌ای که بین ویزا و بانک‌های کارگزار آن وجود دارد استفاده می‌کردید.

در نگاه بلندمدت ویزا و پی پال می‌توانند اکوسیستم پرداخت‌های دیجیتال رو تغییر بدهند. شاید این کار با تکیه‌بر صاحبان ویزا کارت و 188 بیلیون کاربر پی پال باشد و بدین‌وسیله به تجار کمک کند تا روی تجربه پرداخت دیجیتالی به روش جدیدی سرمایه‌گذاری کنند. شاید هم با کنترل جریان نقدی Braintree ازجمله کنترل اپلیکیشن های هوشمندی نظیر Braintree Auth باشد. این برنامه‌ها با به اشتراک‌گذاری امن توکن ها، باعث گسترش مقبولیت و کاربرد آن‌ها می‌شوند.

و یا شاید با استفاده از مشوقهای اقتصادی که هر دو طرف برای این کار در نظر گرفته‌اند، قوانین دلخواه را برای تجار وضع کنند و و زمینه استفاده اکانت ویزا در شبکه دیجیتالی پی پال را فراهم آورند. شاید هم به این فکر می‌کنند که چگونه با تلفیق بانکداری و اکانت‌های دیجیتال تجربه خرید کاربران را بهبود ببخشند. شاید هم پی پال به‌عنوان لایه دیجیتالی وظیفه وصل کردن کارگزاران معتبر را به انواع پلتفرم‌ها و کانال‌های خرید و همه ابزارهای فعال در آن‌ها را عهده‌دار شود.

تاثیر این توافق بر دیگر شرکت‌ها و جریان‌های پرداختی

تأثیرگذاری در این بازی به میزان دارایی شرکت‌کننده‌ها و زمینه‌های موجود بستگی دارد. فرصت کمی برای درک تمام جنبه‌های این خبر بوده است و 12 ماه نیز فرصت کوتاهی برای همکاری است و همان‌طور که دو طرف اعلام کردند این همکاری دوجانبه خواهد بود.

اگر شما هم از فعالان عرصه پرداخت هستید این به پی پال و ویزا بستگی دارد که محصولات خود را به‌گونه‌ای ارائه کنند که انتخاب مشتری تأمین شود؛ اما هر دوی آن‌ها تصمیم گرفتند تا منابع، زمان و افراد خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنند که این همکاری در چهارچوب‌های توافق شده و 12 ماه طول بکشد.

چه کسانی از این معامله بیشتر آسیب می‌بینند؟ جدای از شرکت‌کننده‌های کوچک که به دنبال جلب نظر تجار هستند، اپل پی و سامسونگ پی قربانی‌های بعدی این همکاری هستند.

اپل پی:

ازآنجایی‌که بانک‌های کارگزار به لطف وجود مشوق‌های اقتصادی توان خود را متوجه این برنامه محبوب و منعطف می‌کنند ممکن است اپل پی با افت بازار روبه‌رو شود؛ و اما در مورد سامسونگ پی، سامسونگ پی نیز مانند اپل پی مبتنی بر سیستم‌عامل است اما برخلاف اپل پی کاربری کوچک‌تری دارد و در حال حاضر تنها برای کاربران اندرویدی سامسونگ که از دستگاه‌های جدید استفاده می‌کنند در دسترس است؛ و این همکاری می‌تواند همین بازار را هم با مشکل مواجه کند.

از طرف دیگر اگر گوگل توجه خود را از پرداخت‌های اندرویدی به تجارت معطوف کند می‌تواند شریک خوبی برای توافق پی پال /ویزا باشد. با همکاری پی پال و ویزا و گوگل می‌توان سناریوهای هوشمندانه‌ای تصور کرد که حجم تراکنش‌ها را به‌واسطه پلتفرم‌های تجاری مختلف گوگل افزایش می‌دهد.

Chase، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کارگزار ویزا باید به‌شدت هیجان زنده و پرانگیزه باشند تا بهترین کیف پول دیجیتالی را برای کاربران پی پالی خود بسازد. دیگر کیف پول‌های موبایلی که بعداً ممکن است وارد بازار شوند احتمالاً با رقبای جدید مانند چیس پی (Chase pay) روبه‌رو خواهند شد. این رقبای جدید حاصل همکاری ویزا و پی پال است و کیفیت و کمیت آن‌ها به برنامه رقبا بستگی دارد.

امریکن اکسپرس و دیسکاور. این دو کمپانی تاکنون به‌شدت در فضای دیجیتالی گم نام بودند و این همکاری می‌تواند به گمنامی بیشتر این دو کمپانی ختم شود. این همکاری فشار زیادی را به هردو کمپانی وارد می‌کند؛ که می‌تواند موجب کسب سود و یا ورود به بازی باشد بستگی دارد.

مستر کارت. در بیانیه ای اعلام کرد که سیستم پرداخت انگلستان یعنی ولکانیک را مال خودکرده است.

درواقع تصاحب نظام پرداختی مبتنی بر بانک بریتانیا که امکان پرداخت‌های آنی را در چندین کشور فراهم آورده است فرصتی است که به مستر کارت اجازه می‌دهد شبکه مبتنی بر پرداخت‌های نقدی و مستقیم خود را گسترش دهد. مستر کارت قصد دارد که همین کار را در امریکا و با همکاری The Clearing House انجام دهد.

 

بسیاری معتقدند که همکاری مستر کارت و ولکانیک راهی است برای مستر کارت تا جای پای خود را در بریتانیا محکم کند هرچند ویزا قبلاً جا پای خود را در بریتانیا محکم کرده است. البته احتمالاً قضیه پیچیده‌تر از این حرف‌ها باشد.

گذشته از مسائلی که ذکر شد مستر کارت دو هفته پیش از MasterPass رونمایی کرد درواقع مستر پس یک کیف پول دیجیتالی رایگان است که از طرق دستگاه‌ها، پلت فرمها و کانال‌های مختلف تراکنش آنلاین را تسهیل کرده است. با در نظر گرفتن همه این صحبت‌ها به نظر می‌رسد که مستر کارت به دنبال به وجود آوردن مجموعه جهانی از راه‌های سریع است که پول را بین مردم و تجارت‌های مختلف و با بهره گیری از نقاط اتصال موجود جابه‌جا کند. آن‌ها برای رسیدن به این هدف به تجار و مصرف‌کنندگان جدید نیاز دارند.

اما چیزی که در مورد ویزا و پی پال برای من خیلی جالب است این است. هردوی آن‌ها دارایی‌های آنلاین و مصرف‌کنندگان را به این بازی دعوت کرده‌اند. ویزا به‌عنوان بزرگ‌ترین شبکه کارتی جهان، 14 هزار مشتری خود را به این معرکه وارد کرده است؛ و پی پال به‌عنوان بزرگ‌ترین شبکه دیجیتالی پرداخت در جهان 188 میلیون کاربر فعال خود را به این بازی وارد کرده است. به‌علاوه اگر حساب‌های غیرفعال پی پال را در نظر بگیریم که با استفاده از محرک‌های اقتصادی ممکن است روشن شوند سهم پی پال در این بازی بیشتر خواهد بود. به‌علاوه پی پال تجار دیجیتالی هوادار خود را دارد و موتوری که می‌تواند تکنولوژی‌های جدید را به کار بگیرد و به‌راحتی در صدر ویزا و دارایی‌هایش بایستند.

اما همان‌طور که قبلاً گفته شد همه‌چیز روی کاغذ خوب به نظر می‌رسد. قسمت سخت ماجرا عملی کردن است. زمان همه‌چیز را مشخص خواهد کرد.

منبع: http://www.pymnts.com/news/payments-innovation/2016/how-will-visa-paypal-shape-the-future-of-payments/

 

 

برچسب ها : visa,master card,pay pal,پرداخت بین المللی,پی پال,پی پل,مسترکارت,ebay,amazon,ایبی,آمازون,nfc,ان اف سی,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • شنبه 6 آذر 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار