سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390
  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند وجود دارد

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند وجود دارد

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند وجود دارد

 

دانشجویان ایرانی رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه‌های هند در آستانه اخراج و محرومیت از ادامه تحصیل در این کشور قرار دارند.

به گزارش «نیک پی» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در شبه قاره هند با تایید این خبر گفت: با رای دیوان عالی هند همه کرسی‌های رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی باید از طریق آزمون «نیت» neet تکمیل شود و در این حکم این آزمون فقط به دانشجویان هندی اختصاص یافته است.

دکتر سیدمحمدرضا خلیلی با اشاره به اینکه دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های ام جی آر چنای، مانیپال ایالت کارناتاکا و دانشگاه پنجاب هند مشغول به تحصیلند، افزود: در حکم دیوان عالی هند که پس از پذیرش 120 دانشجوی ایرانی صادر شده، نامی از دانشجویان خارجی برده نشده و نحوه پذیرش دانشجویان ایرانی و خارجی در دانشگاه‌های هند در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. بنابراین با صدور این حکم، دانشجویان خارجی ورودی 2016 با مشکل مواجه شده‌اند.

خلیلی با بیان اینکه تاکنون مکاتبات زیادی از سوی رایزنی علمی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو برای لغو این حکم و ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌های هند صورت گرفته است، گفت: به این مکاتبات تاکنون پاسخی داده نشده است و دانشگاه‌ها هم باید این حکم را اجرا کنند.

وی تصریح کرد: دانشجویان ایرانی در هند، شهریه کامل تحصیل را که حدود 200 تا 300 میلیون تومان است به دانشگاه‌های هند پرداخت کرده‌اند و اکنون براساس این حکم دانشجویان باید نام‌نویسی خود را لغو کنند و شهریه پرداختی خود را پس بگیرند. با این حال دانشگاه‌های هند اعلام کرده‌اند از استرداد کامل شهریه معذور هستند.

برچسب ها : دانشجویان ایرانی دانشگاه هند,دانشگاه هند,دانشجویان پرشکی دانشگاه هند,دانشجو ایرانی,هند,ایران,iran,neet,آزمون نیت,نیک پی,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • شنبه 6 آذر 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار