سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

طلا 9 درصد از اوج ترامپی خود سقوط کرد.

طلا 9 درصد از اوج ترامپی خود سقوط کرد.

درحالی که انتظار می‌رفت با پیروزی ترامپ بهای طلا 1300 دلار رشد کند، طلا از زمان سخنرانی پیروزی او که در آن تلاش کرد خود را رئیس جمهور خوبی نشان دهد، رو به کاهش گذاشت.

 

در حالی که انتظار می‌رفت با پیروزی نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بهای طلا را در کانال 1300 دلار رشد دهد،  طلا رو به سقوط گذاشت. علاوه بر تلاش ترامپ و جمهوری‌خواهان به اطمینان بخشی‌ رشد شاخص‌های دلار و سهام نیز به ضرر طلا عمل کرد.

 هفته گذشته بهترین هفته بازار داو جونز در 5 سال گذشته بود و شاخص دلار تا 99 واحد بالا رفت. بهای نهایی اونس در دومین هفته ماه نوامبر نشان می‌دهد که اونس نسبت به روز انتخابات، حدود 4 درصد و نسبت به اوجی که شوک ترامپ شکل داد، حدود 9 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

از سوی دیگر، رشد شاخص دلار از چهارشنبه هم به ضرر طلا تمام شد. این‌گونه بود که برخلاف تصور همه، اعلام پیروزی ترامپ، اونس را به کف 5 ماهه رساند. با این همه، شیب سقوط چنان بوده که ممکن است در روزهای آتی، بازار شاهد جهش اصلاحی باشد. علاوه بر احتمال جهش اطلاحی در کوتاه مدت، ابهام‌های موجود درباره سیاست‌های دولت آینده آمریکا، احتمال رشد طلا در سال 2017 را افزایش می‌دهد. به گزارش سایت طلا به نقل از سایت «بولیون دسک»، بوریس تحلیلگر ارشد موسسه «بولتین متاا» میگوید: قیمت جهانی طلا در سال 2017 میلادی تحت تاثییر شدید ریسک‌های سیاسی در اروپا و نگرانی‌های مربوط به سیاست‌های اقتصادی و تجاری دونالد ترامپ با فزایش همراه خواهد شد.

 

برچسب ها : gold,trump,طلا,کاهش طلا,سقوط طلا,جمهوری خواهان آمریکا,ترامپ,انتخابات آمریکا,قیمت طلا,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • شنبه 6 آذر 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار