سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

کاهش ذخیره ارزی چین

کاهش ذخیره ارزی چین

به نقل از ایرنا، آخرین آمارها نشان‌دهنده کاهش ذخیره ارزی چین به میزان45 میلیارد و 700 دلار، در ماه اکتبر می‌باشد.

این چهارمین ماه متوالی است که بزرگ‌ترین ذخیره ارزی جهان که در چین است کاهش می‌یابد و یکی از علت‌های آن افزایش ارزشی دلار آمریکا می‌باشد.

آمار بانک مرکزی چین نشان می‌هد میزان ذخیره ارزی این کشور در ماه گذشته میلادی بیش‌تر از پیش‌بینی به 33 میلارد و 900میلیون دلار کاهش یافته است. اداره تبادلات ارزی چین در سایت رسمی خود بیان کرده که ذخیره ارزی دومین اقتصاد برتر دنیا با کاهش ماه اکتبر به سه هزار و 121 میلیارد دلار رسید. این بیشترین کاهش ذخیره در چهار ماه گذشته می باشد. در ماه سپتامبر به 18 میلیارد و 800 میلیون دلار کاهش یافته بود.

ارزش ارزی دلار آمریکا در مقابل سبدهای ارزی دیگر نزدیک به 3.12 درصد افزایش یافت.

پس از اصلاحاتی که چین در زمینه ی «یوان» ارز ملی خود انجام داد، ذخیره ارزی این کشور 513 میلیارد دلار کاهش یافت. امسال میزان کسری ذخیره چین 6.3 درصد بوده و گفته می‌شود کاهش مداخله دولت در نرخ ارز موثر بر کاهش ارزی بوده است.

دولت چین در تلاش است تا وضعیت بازار مالی خود را ثبات بخشد اما هم‌زمان تاکید دارد که محافظت از رشد اقتصادی مهم‌تر از توجه و تمرکز بر ارزش «یوان» پول ملی کشور است.

نرخ یوان در برابر دلار آمریکا به پایین‌ترین میزان در شش سال گذشته رسیده است و هر دلار آمریکا اکنون با6.787 یوان معامله می‌شود. دولت چین رشد تولید ناخالص داخلی خود را در سال جاری میلادی بین 6.30 تا 7 درضد تعیین کرده است و از ابتدای سال جاری میلادی رشد اقتصادی معادل 6.7 درصد بوده است.

برچسب ها : یوان,چین,ایرنا,ذخیره ارزی,ذخیره ارزی چین,کاهش ذخیره ارزی,اقتصاد چین,دلار آمریکا,dollar,yuan,china,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • شنبه 6 آذر 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار