سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

برقراری روابط بانکی ایران و برزیل

برقراری روابط بانکی ایران و برزیل

وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با وزیر انرژی برزیل، خواستار ایجاد رابطه بین بانک‌های دو کشور و ایجاد روابط کارگزاری شد.

به نقل از اقتصاد ایران، علی طیب نیا در دیدار با وزیر انرژی برزیل به تشریح فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران پرداخت و گفت: ایران و برزیل در روابط تجاری موجود مکمل یکدیگر هستند. هر دو کشور یک هدف مشترک دارند و برای حل مشکل فقر و مشکلات معیشتی مردم خود تلاش می‌کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین در خصوص برقراری ارتباط بین بانک‌های دو کشور و روابط کارگزاری با وزیر انرژی و معادن برزیل گفت‌وگو کردند.

همچنین فرناردو بزها کولیو فیلیو، وزیر انرژی و معادن برزیل گفت: روابط برزیل و ایران درحال گسترش بیشتر از هر زمان دیگری می‌باشد. حضور وزیر اقتصاد ایران در برزیل که با وزرای مختلف جهت انجام توافق‌‌های تجاری و اقتصادی بین دو کشور دیدار و گفت‌وگو می‌کند، کمک خواهد کرد تا در جلسه نهایی اجلاس اسناد و تفاهم‌نامه‌های مهمی امضا و در نهایت عملی شود.

وی افزود: برزیل هم بیشتر از هر زمان دیگری علاقه‌مند و ‌نیازمند به گسترش روابط تجاری خود با ایران است. ایران از توانایی بسیار خوبی در زمینه‌های انرژی و نفت و گاز برخوردار می‌باشد.

وزیر انرژی و معادن برزیل با معرفی کار گروه اقتصادی و تجاری خود به هئیت ایرانی بیان کرد: دولت جدید برزیل در این زمنیه مصمم است و شکی ندارم که میزان مبادلات تجاری که در حال حاضر حدود 2 میلیارد دلار است در آینده نزدیک دو‌برابر می‌شود و با برنامه‌ریزی‌هایی که بین دو کشور انجام شده تا به 5 میلیارد دلار هم خواهد رسید.

فرناندو کولیو فیلیو از گسترش روابط تجاری در دوارن تصدی وزرات خود ابراز خرسندی کرد و گفت: ما در دولت برزیل علاقه‌مند به گسترش هرچه بیشتر رابطه تجاری با ایران هستیم و من هم در آینده نزدیک سفری به ایران خواهم داشت. این سفر صرفا برای دیدار نیست بلکه سفری برای مذاکرات جدی خواهد بود تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری بین دو کشور را عملی کنیم.

برچسب ها : bank,iran,brazil,بانک,ایران,برزیل,روابط بانکی ایران و برزیل,تجارت,روابط اقتصادی,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • چهار شنبه 3 آذر 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار