سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

خط اعتباری یک میلیارد دلاری اتریش برای تجارت با ایران

خط اعتباری یک میلیارد دلاری اتریش برای تجارت با ایران

سفیر اتریش در ایران بیان کرد: برخی بانک‌های کوچک اتریشی در سال‌های اخیر قرار‌داد‌های شرکت‌های ایرانی را ضمانت کرده‌اند؛ بانک رایفایزن اتریش به زودی در ایران شعبه‌ای دایر می‌کند.

به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، مجتبی خسرو‌تاج در دیدار با «کارل هاینس کپف»  رییس دوم پارلمان جمهوری اتریش اظهار کرد: توسعه همکاری ایران و اتریش سیاست کلانی است که در ملاقات رییس جمهور اتریش با مقام معظم رهبری بر‌آن تاکید شده است. به همین دلیل ما مصمم به بهبود تراز تجاری مان با اتریش هستیم و تمام تلاش خود را در این راستا برای ایجاد فضای مناسب تجاری و همکاری همه نهاد‌‌ها انجام خواهیم داد.

اکنون نگاه اصلی کشور ما بر توسعه همکاری‌های فنی و تکنولوژیکی است؛ ما در بخش تولید موفق شده‌ایم سرمایه‌گذاری‌های زیادی را انجام دهیم اما اکنون نیاز به ارتقای فنی و دانش تکنولوژیکی تولیداتمان داریم؛ از شرکت‌های اتریشی می‌خواهیم که در این زمینه در ایران فعالیت کنند.

رییس سازمان توسعه تجارت خاطر‌نشان کرد: واقعیت این است که ما برای تجارت روزمره خیلی مشکلی نداریم اما وقتی صحبت از پوشش بیمه‌ای، ایجاد خط اعتباری و ... می‌شود حضور بانک‌های بزرگ ضروری است.

آژانس اعتباری اتریش یک میلیارد دلار خط اعتباری جدید برای توسعه روابط با ایران ایجاد کرده است اما اگر بانک‌های بزرگ نیایند چطور می‌توانیم از این خط اعتباری استفاده کنیم؟

قائم‌‌مقام وزیر صنعت خطاب به رییس دوم پارلمان اتریش فرمود: در برگشت به کشورتان برای همکاری شرکت‌های اتریشی با ایران و سرمایه‌گذاری در کشور ما فضاسازی‌های لازم را انجام دهید؛ در ایران فضای خوبی برای سرمایه گذاری وجود دارد؛ بازار اروپا دیگر نمی‌تواند جواب‌گوی همه نیاز‌های تجار باشد، آن‌ها باید بازارهای جدیدی را پیدا کنند، ایران در این زمینه بسیار می‌تواند مفید باشد چرا که هاب منطقه است؛ در صورت سرمایه‌گذاری در کشور ما صادرات به بازار کشور‌های همسایه نیز ممکن خواهد شد.

این مقام مسئول اتریشی بیان نمود: ایران از جنبه‌های مختلف برای ما کشور جذابی است. ضمن این‌که روابط حسنه‌ای نیز بین دو کشور وجود داشته است که همکاری‌های آتی را راحت‌تر می‌کند؛ پس از رفع تحریم‌های ایران نیز فرصت برای گسترش همکاری‌ها فراهم شده و هر‌دو طرف می‌توانند از این فضا سود ببرند.

وی ضمن تجلیل از تلاش‌های ایران برای افزایش روابط تجاری دو کشور، بیان کرد: نقشه راه تجاری ایران و اتریش بسیار متفکرانه تهیه شده است اما اکنون آنچه مهم است این‌که ما باید این تفکر و نقشه راه را جامه عمل بپوشانیم و بستر را برای ابتکار عمل شرکت‌ها، بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی دو کشور فراهم کنیم.

استقبال اتریش و اتحادیه اروپا برای توسعه روابط با ایران

کارل هاینس کپف عنوان کرد: توسعه روابط با ایران برای اتریش و اتحادیه اروپا پیشنهاد بسیار خوبی است که نه تنها در بعد اقتصادی بلکه تعامل دوستانه با ایران در همه جوانب می‌تواند مد نظر قرار بگیرد. ایران فاکتور ثبات بخش در منطقه است؛ اگر کشور‌های منطقه را مد‌نظر قرار بدهیم در می‌یابیم که ایران از نظر انسانی، ژئولوپتیکی، اقتصادی، امنیتی و... یکی از عوامل صلح‌بخش به شمار می‌رود و همکاری با ایران در همین راستا هدف‌گذاری خواهد شد.

برچسب ها : اتریش,ایران,بانک رایفایزن اتریش,خط اعتباری یک میلیارد دلاری,تجارت ایران,اتحادیه اروپا,روابط ایران و اتریش,روابط ایران و اتحادیه اروپا,raiffeisen bank,bank,raiffeisen,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • یکشنبه 9 آبان 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار