سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

استرالیا از پیروزی ترامپ 35 میلیارد دلار آسیب دید

استرالیا از پیروزی ترامپ 35 میلیارد دلار آسیب دید

به نقل از ایرنا، پیروزی "دونالد ترامپ" نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باعث شد بازار سهام استرالیا حدود 35 میلیارد دلار ارزش خود را از دست بدهد.

پیش بینی شده است با پیروزی ترامپ در انتخابات، چندین اتفاق رخ دهد، از جمله اینکه مردم طلاهای خود را نگه دارند و به اوراق قرضه دولتی روی آورند.

مقامات استرالیا که مانند اکثر مقامات کشورهای دیگر از پیروزی ترامپ شوکه شده اند، احتمال می‌دهند برخی از قراردادهای بین دو کشور لغو شود. وب‌سایت استرالیایی به نام "ناین نیوز" قرار‌داد توافق همکاری های دوسوی اقیانوس آرام را در معرض خطر بیان کرده که آمریکا به همراه 11 کشور دیگر از جمله استرالیا درصدد محقق کردن آن بودند. دونالد ترامپ از مخالفان داخلی آمریکا با این توافق است که در رقابت انتخاباتی خود نیز تمرکز زیادی بر این موضوع داشت.

بازار استرالیا بعد از این که "وال استریت" تحقیقات "افی بی آی" را به نفع کلینتون اعلام کرد نسبت به پیروزی "هیلاری کینتون" واکنش مثبت نشان داده بود.

بازار سهام استرالیا صبح چهارشنبه با این احتمال که کلینتون پیروز انتخابات است، بخشی از ارزش سهام از دست داده خود را بازگرداند و بهای طلا نیز کاهش یافت.

برخی اقتصاددانان بر این باورند که پیروزی ترامپ به احتمال زیاد سقوط ارزش سهام‌های جهانی را در پی دارد و جهان را با بحران مالی مواجه خواهد کرد.

بازار سهام آمریکا نیز ساعاتی پس از این‌که نامزد جمهوری‌خواهان در فلوریدا، کارولینای شمالی و اوهایو به پیروزی دست یافت، حتی نسبت به حادثه 11 سپتامبر 2011 نیز سقوط بیشتری را تجربه کرد

برچسب ها : استرالیا,ارزش سهام,انتخابات آمریکا,هیلاری کلینتون,دونالد ترامپ,سهام جهانی,سقوط بورس,وال استریت,australia,trump,dollar,clinton,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • شنبه 6 آذر 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار