سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

خودپرداز‌ها، ارز پرداخت می‌کنند.

خودپرداز‌ها، ارز پرداخت می‌کنند.

 

به نقل از تسنیم: از سیاست‌های جدید بانک مرکزی، حضور بانک‌ها  در خرید و فروش ارز در بازار آزاد می باشد.

این سیاست از چندی پیش اجرایی شده است. هم‌راستا با این طرح خبر رسیده است که برخی بانک‌ها، پرداخت‌های ارزی از طریق دستگاه‌های خود‌پرداز‌شان را آغاز کرده‌اند.

بانک‌ها گزینه‌ی جدیدی در دستگاه‌های خود‌پرداز خود راه اندازی کرده و به مشتری این امکان را می‌دهند که به وسیله ی کارت‌های بانکی خود ارز‌هایی مانند یورو و دلار از عابر‌‌بانک دریافت کنند. براساس این طرح، عابر بانک ها را "صراف" هم می توان نامید.

هر چند مسئولان بانک مرکزی در خصوص کف و سقف برداشت ارزی از دستگاه‌های خودپرداز هنوز به نتیجه ای نرسیده‌اند ولی فعالان نظام بانکی معتقدند که همچون برداشت ریال، سقف‌هایی را برای برداشت‌های ارزی قائل شوند.

ناصر حکیمی مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی با تایید آغاز پرداخت ارزی خود پرداز‌ها گفته است: ظاهرا برخی از بانک‌ها بخشی از عملیات صرافی خود را از طریق دستگاه‌های خودپرداز انجام می‌دهند؛ افزوده شدن این آیکون به دستگاه های ATM بر این مبنا است.

حکیمی عنوان کرد: البته بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی در این زمینه تصمیم گیرنده نیست و تصمیم گیری در این زمینه بخش ارزی بانک مرکزی است که باید عملیات مذکور با مقررات خرید و فروش ارز مطابقت داشته باشد و بخش نظارت بانک مرکزی در خصوص تطبیق این اقدام با عملیات ناظر بر صرافی‌ها و عملیات مجاز بانک‌ها اعلام نظر کند. 

برچسب ها : خودپرداز,پرداخت ارز,دلار,یورو,بانک مرکزی,عابر بانک,atm,doller,euro,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • شنبه 6 آذر 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار