سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

ورود مستر کارت و ویزا کارت به بــازار چین

ورود مستر کارت و ویزا کارت به بــازار چین

چین بازار خود را به روی شرکت‌های خدمات مالی خارجی باز کرد. ازاین‌پس این شرکت‌ها می‌توانند تحت شرایط خاصی در این بازار فعالیت کنند. شرکت‌هایی نظیر ویزا (V.N( و مستر کارت (MA.N) به بازار کارت‌های بانکی چین به ارزش 55 تریلیون یوان دسترسی خواهند داشت.

ویزا و مستر کارت این دو غول کارت‌های اعتباری و نقدی ده‌ها سال است که با لابی‌گری به دنبال دسترسی به بازار چین هستند پیش‌بینی می‌شود این بازار تا سال 2020 به بزرگ‌ترین بازار در نوع خود تبدیل ‌شود.

 بانک خلق چین طی خبری اعلام کرد: حجم معاملات کارتی این بازار در سال 2015 به 55 تریلیون یوان رسیده است یعنی چیزی حدود 48 درصد از کل مصرف جامعه، بخش اعظم این بازار در اختیار شرکت UnionPay است.

طبق قوانینی که توسط بانک مرکزی و کمیسیون تنظیم مقررات بانکداری چین وضع‌شده است شرکت‌های متقاضی می‌بایست 1 میلیارد یوان (152.2 میلیون دلار) سرمایه را در یک شرکت محلی ثبت کنند.

به‌علاوه این شرکت‌ها باید استانداردهای امنیتی و امنیت سایبری چین را بپذیرند و یک نمایندگی محلی نیز برای خود در نظر بگیرند.

این قوانین یک سال بعدازاینکه کابینه چین اعلام کرد شرکت‌های خارجی می‌توانند در بازار کارت اعتباری چین فعالیت کنند، وضع شد.

تغییرات جدید درواقع پاسخ به قانونی است که سازمان تجارت جهانی در سال 2012 وضع کرد. سازمان تجرات جهانی رفتار چین در قبال شرکت‌های مالی آمریکایی ناعادلانه خواند، به همین دلیل چین موظف شد بازار خود را به روی شرکت‌های خارجی باز کند.

بانک مرکزی چین بعد از انتشار قوانین اعلام کرد که در آینده شرکت‌کنندگان متنوعی را در بازار کارت‌بانکی چین خواهیم دید و همه این شرکت‌ها در شرایطی منصفانه و تحت قوانینی یکسان به رقابت می‌پردازند.

بانک مرکزی چین اعلام کرد شرکت‌هایی که صلاحیت آن‌ها تائید شده است می‌توانند برای دریافت کارت‌بانکی اقدام کنند این شرکت‌ها نیز می‌بایست فرایند و استانداردهایی را که برای شرکت‌های داخلی در نظر گرفته‌شده است طی کنند.

به‌علاوه سرمایه‌گذاران خارجی بعد از عبور از فیلترهای امنیتی می‌توانند برای دریافت کارت اتاق پایاپای اقدام کنند.

بعدازاینکه شرکت درخواست خود را ثبت کرد بانک مرکزی 90 روز برای صدور تأییدیه فرصت دارد. شرکت‌هایی که درخواست آن‌ها تائید می‌شود به مدت یک سال می‌توانند در این بازار فعالیت کنند.

ویزا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما در حال بررسی قوانین جدید هستیم و بی‌صبرانه منتظر ثبت رسمی درخواست خود هستیم تا هرچه زودتر موردبررسی قرار گیرد.»

سخن گوی مستر کارت نیز طی ایمیلی حضور در این بازار را گامی حیاتی دانست و گفت: «ما برای همکاری با بانک‌ها محلی، مصرف‌کنندگان، تجار و دولت آماده هستیم.»

سخنگوی UnionPay نیز اعلام کرد: «UnionPay تابع قوانین است و در فضایی منصفانه و قانونی با دیگر شرکت‌ها به رقابت خواهد پرداخت.»

منبع خبر

برچسب ها : مسترکارت,ویزا کارت,چین,UnionPay,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • شنبه 4 دی 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار