سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا

 

در طول چندین سال اخیر، تعیین وقت سفارت آمریکا برای تمام کسانی که در ایران ساکن هستند، همواره دغدغه بزرگی بوده‌است. ایالات متحده آمریکا در ایران سفارتخانه‌ای ندارد و از این رو تمام افراد ساکن ایران می‌بایست برای تعیین وقت سفارت آمریکا به کشورهای همسایه بروند.

روال کلی در فرآیند اخذ ویزای آمریکا بدین صورت است که ابتدا می‌بایست به وب سایت رسمی خدمات ویزای آمریکا مراجعه کرد و فرم DS_160 را پر کرد. پس از آن محل مورد نظر را انتخاب نمود و سپس هزینه‌های مربوط را پرداخت و در نهایت زمان دقیق مصاحبه را مشخص کرد.

فرم DS_160 را می‌بایست به زبان لاتین و آنلاین پر کرد. این فرم به صورت خودکار ذخیره می‌شود و تا قبل از تایید نهایی می‌توان بارها و بارها ویرایش کرد. ولی پس از تایید فرم و صدور شماره تایید، دیگر امکان ویرایش فرم وجود ندارد و اگر احیانا اشتباهی در فرم باشد، باید فرم دیگری را از ابتدا پر کرد. همچنین این فرم کاملا شخصی است و باید به ازای هر نفر یک فرم جداگانه پر شود.

سفارت خانه‌های ایالات متحده امریکا در ایروان ارمنستان، آنکارا ترکیه و دبی امارات متحده عربی مقصد اصلی ایرانیان برای دریافت ویزا بوده‌ است. علاوه بر آن‌ها مقصد بعدی متقاضیان سفارت خانه‌های شهرهای باکو آذربایجان، دوشنبه تاجیکستان، عشق‌آباد ترکمنستان، تاشکند ازبکستان و کابل افغاستان بوده‌است.

یکی از موضوعات مهم در فرآیند مصاحبه برای دریافت ویزای آمریکا، زبان ارتباطی بین افسر مصاحبه کننده و متقاضی است. به صورت معمول زبان مصاحبه در سفارت خانه‌های ایالات متحده در هر کشوری زبان رایج آن کشور و زبان انگلیسی است. ولی از آنجایی که آمریکا در ایران سفارت خانه ندارد، افسرهای کنسولی مصاحبه کننده در کشورهای امارات متحده عربی، ارمنستان و ترکیه به زبان فارسی هم صحبت می‌کنند. بنابراین اگر به زبان انگلیسی و یا زبان رایج کشوری که قصد دارید از آنجا درخواست ویزا دهید، مسلط نیستید، بهتر است به یکی از این سه کشور مراجعه کنید. با توجه به این موضوع توصیه می‌شود از دریافت وقت سفارت آمریکا در سایر کشورهای اروپایی یا آسیایی دوری شود چرا که عدم آشنایی افسر کنسولی مصاحبه کننده با شرایط داخلی ایران ممکن است اثبات این موضوع را که متقاضی واجد شرایط لازم جهت دریافت روادید است، دشوارتر کند.

موضوع مهم دیگر هزینه‌های مربوط به فرآیند دریافت وقت ویزای آمریکاست. هزینه‌های وقت سفارت با توجه به نوع ویزا متفاوت است. مثلا همه متقاضیان گرفتن ویزاهای غیر مهاجرتی مثل ویزا های نوع F1/F2 ،J1/J2 ،B1/B2 ، می‌بایست به طور معمول پس از تکمیل فرم DS-160 مبلغ 160 دلار را تحت عنوان MRV بپردازند. شایان ذکر است که این هزینه غیر قابل استرداد است و برای تعیین وقت سفارت تا یکسال پس از زمان پرداخت MRV مهلت است. امکان تغییر وقت مصاحبه بدون پرداخت هزینه جداگانه و تا حتی یک روز پیش از زمان تعیین شده، به دفعات نامحدود وجود دارد. تنها نکته تغییر زمان وقت سفارت این است که امکان گرفتن وقت فقط در همان کنسولگری قبلی وجود دارد و نمی‌توان برای وقت جدید کشور جدیدی را انتخاب کرد. اگر به هر دلیل متقاضی ریجکت شود، در روز مصاحبه حاضر نشود و یا نیاز به مصاحبه مجدد داشته باشد، می‌بایست هزینه MRV را دوباره پرداخت کند. به علاوه این هزینه قابل انتقال به غیر نمی‌باشد و فقط برای متقاضی ثبت‌نام کننده است.

در مورد شرایط تحویل‌گیری مدارک باید گفت که تمامی مدارک و ویزا را تنها به شخص متقاضی آن هم با ارائه مدارک شناسایی معتبری مثل کارت شناسایی رسمی یا دولتی عکس‌دار، گواهی‌نامه رانندگی رسمی عکس‌دار و یا شناسنامه در محلی که خود متقاضی در مرحله ثبت اطلاعاتش در سایت انتخاب کرده‌است، تحویل می‌دهند. البته والدین متقاضی نیز با ارائه مدارک شناسایی می‌توانند تمام مدارک را تحویل بگیرند. اگر امکان دریافت ویزا توسط شخص متقاضی و خانواده‌اش نبود، وی می‌تواند طی نامه‌ای امضا شده به شخص دیگری برای دریافت ویزا وکالت بدهد.

به دلیل عدم رابطه‌ی کنسولی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا، هیچ شرکت، نهاد یا آژانس مسافرتی نمی‌تواند در روند صدور ویزا تاثیری داشته باشد. ما فقط می‌توانیم روند اخذ وقت سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه را برای شما آسان‌تر کنیم.

برچسب ها : وقت سفارت آمریکا,متقاضی ویزا آمریکا,در باره وقت سفارت آمریکا,وقت سفارت,آمریکا,امریکا,,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • شنبه 6 آذر 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار