سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

هزینه چاپ مقاله در مجلات معتبر خارجی

هزینه چاپ مقاله در مجلات معتبر خارجی

معمولاً محققان و پژوهش‌گران نتیجه تحقیقات خود را در قالب مقاله برای ارائه به مراجع علمی آماده می‌کنند. چاپ این مقالات در مراجع معتبر علمی ازجمله ژورنال‌ها و مجلات علمی مزایای خاص خود را دارد. یکی از مزایای مسلم این کار افزایش اعتبار علمی نگارنده است که به دنبال این اعتبار، پذیرش راحت در مقطع دکتری در دانشگاه‌های معتبر، ارتقای رتبه و موقعیت شغلی و مسائلی از این ‌دست رقم خواهد خورد.

بعد از نگارش مقالات برای چاپ مقاله در مجله مورد نظر نویسنده می‌بایست مقاله خود را برای بررسی در اختیار مجله مذکور قرار دهد. برخی مجلات برای پذیرش و بررسی مقاله مبلغی را تحت عنوان هزینه پذیرش دریافت می‌کنند و بعد از بررسی مقاله چنان چه استانداردهای لازم را داشته باشد، به نویسنده مقاله اطلاع داده می‌شود تا هزینه مربوط به چاپ مقاله را تقبل کند. هزینه چاپ مقاله که با عنوان publication fee نیز شناخته می‌شود در واقع هزینه‌ای است که نویسنده برای چاپ مقاله خود در مجله پرداخت می‌کند.

بسته به نوع مجله انتخابی این هزینه از زیر صد دلار تا بالای سه هزار دلار متغیر است. مجلات علمی در دو دسته مجلات با دسترسی آزاد و نیمه آزاد یا بسته، دسته‌بندی می‌شوند. در مجلات با دسترسی آزاد، مقاله در دسترس عموم قرار می‌گیرد و همه افراد می‌توانند بدون پرداخت هزینه خاصی مقاله را دریافت و مطالعه کنند؛ اما در مجلات نیمه آزاد مخاطبان باید برای دسترسی به مقاله هزینه‌ای را پرداخت کنند (حتی نویسنده مقاله) معمولاً این مبلغ اغلب توسط مؤسسات تحقیقاتی حامی نویسنده پرداخت می‌شود، اما در مواردی هم خود نویسنده باید مبلغ را تقبل کند.

معمولاً هزینه‌های چاپ مقاله در مجلات با دسترسی نیمه آزاد دو برابر مجلات کاملاً آزاد است. هرچه سطح مجله بالاتر باشد هزینه دریافتی نیز بیشتر می‌شود. برخی مجلات نیز هزینه چاپ را از کسانی که توانایی پرداخت ندارند نمی‌گیرند.

روش‌های مختلفی برای پرداخت این هزینه وجود دارد:

پرداخت از طریق پی پال:

در اکثر مجلات امکان پرداخت از طریق پی پال فراهم آمده است و فرد می‌تواند از طریق حساب پی پال خود هزینه‌ها را پرداخت کند. اگر می‌خواهید از این روش هزینه‌های خود را پرداخت کنید می‌توانید برای تهیه اکانت فعال پی پال به نیک‌پی مراجعه کنید.

پرداخت از طریق کارت‌های اعتباری:

شما می‌توانید مستقیماً با استفاده از کارت اعتباری هزینه چاپ مقاله را بپردازید. برای تهیه کارت‌های اعتباری ویزا کارت یا مستر کارت می‌توانید به پی پال مراجعه کنید. بعد از تهیه کارت مشابه خریدهای آنلاین داخل کشور با وارد کردن شماره کارت و تاریخ انقضا می‌توانید پرداخت خود را کامل کنید.

پرداخت از طریق حواله بانکی:

در برخی موارد نیز می‌توانید هزینه‌ها را از طریق حواله بانکی انجام دهید دقت کنید که معمولاً این نوع پرداخت با هزینه اضافی و محدودیت زمانی همراه است.

اگر قصد دارید مقاله خود را در مجله یا ژورنال خاصی چاپ کنید می‌توانید بعد از ارسال مقاله به مجله یا موسسه مذکور و اطلاع از هزینه‌های ثبت و پذیرش برای انجام پرداخت‌های ارزی به نیک‌پی مراجعه کنید.

 

 

برچسب ها : مقاله,چاپ مقاله در مجالات خارجی,مجلات خارجی,پی پل,پی پال,ژورنال,ژورنال علمی,هزینه چاپ,ویزا کارت,ویزا,مستر کارت,حواله بانکی,nic pay,pay pal,visa,visa card,master card,foreign journals,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • شنبه 6 آذر 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار