سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

TPO در آزمون تافل iBT چیست؟

TPO در آزمون تافل iBT چیست؟

امروزه برای ادامه تحصیل و یا زندگی و کار در سطح بین‌المللی نیاز به اثبات توانایی‌های سطح زبان انگلیسی است. تافل را شاید بتوان معتبرترین آزمون بین‌المللی برای سنجش سطح زبان انگلیسی دانست. به دلیل اهمیت و اعتبار این آزمون، کسب نمره مطلوب آرزوی بزرگی برای هر داوطلب است. به همین جهت بسیاری از داوطلبان آزمون تافل اینترنتی (IBT)، علاقه‌مند هستند که میزان آمادگی خودشان را پیش از امتحان اصلی در آزمون‌های آزمایشی بسنجند. ازاین‌رو موسسه ای‌تی‌اس (ETS) که تنها برگزارکننده آزمون ارزیابی زبان انگلیسی تافل در دنیاست، چنین امکانی را از طریق بسته‌های آزمون آزمایشی آنلاین تی‌پی‌او TPO)) برای داوطلبان فراهم کرده است. تی‌پی‌او TPO)) اصطلاحی برای آزمون‌های آزمایشی است که مخفف عبارت TOEFL Practice Online و به معنای تمرین‌ آنلاین تافل است.

تی‌پی‌او TPO)) درواقع نمونه شبیه‌سازی‌شده آزمون تافل است که سؤالات آن از آزمون‌های قبلی برگزارشده است و بسیار مشابه آزمون اصلی خواهد بود. هر داوطلب می‌تواند این بسته‌های آزمون را از سایت رسمی ای‌تی‌اس خریداری کند و در هر زمان و مکانی که دلخواه خودش است، توانایی زبان انگلیسی خودش را ارزیابی کند. استفاده از بسته‌های آزمونی تی‌پی‌او TPO)) بسیار کمک‌کننده خواهد بود و بدون شک مهارت داوطلب را در بخش‌های مختلف آزمون تافل افزایش می‌دهد. شایان‌ذکر است تی‌پی‌او TPO)) یک آزمون کاملاً آزمایشی است و اعتباری برای مراكز و مؤسسات داخلی و خارجی ندارد.

بسته‌های آزمون آزمایشی تی‌پی‌او TPO)) به 4 شکل متفاوت عرضه می‌شود که هرکدام قیمت متفاوتی دارند. بسته‌ایی که فقط مهارت صحبت کردن را می‌آزماید، 23.95 دلار قیمت دارد. بسته دیگری که دو مهارت صحبت کردن و نوشتن را می‌سنجد، 25.95 دلار قیمت دارد. بسته دیگری که خواندن و گوش کردن را ارزیابی می‌کند هم 22.95 دلار قیمت دارد و درنهایت بسته کامل این آزمون‌ها 45.95 دلار آمریکاست که همه مهارت‌ها را ارزیابی می‌کند. هزینه این آزمون‌ها تنها به‌صورت آنلاین و از طریق کارت‌های اعتباری مثل ویزا کارت یا مستر کارت قابل پرداخت است. همچنین آزمون‌های آزمایشی تی‌پی‌او TPO)) قابل تکرار نیست مگر آنکه هزینه آن دوباره پرداخته شود.

آزمون‌های آزمایشی تی‌پی‌او TPO)) درست مانند آزمون اصلی تافل چهار بخش خواندن (Reading)، گوش کردن (Listening)، صحبت کردن (Speaking) و نوشتن (Writing) دارد. این بسته‌های آزمایشی به دو صورت کلی آزمونی (Test Mode) و تمرینی (Practice Mode) قابل‌استفاده است. در حالت آزمونی، شرایط دقیقا مثل آزمون اصلی است و داوطلب امکان متوقف کردن زمان و یا دوباره گوش کردن متن‌ها و سؤالات را ندارد. در این حالت آزمون حدود 4 ساعت طول می‌کشد و بین بخش شنیدن و صحبت کردن استراحت کوتاهی وجود دارد.

ولی در حالت تمرینی داوطلب آزادی عمل زیادی دارد و می‌تواند فایل‌های شنیداری را بارها و بارها گوش کند تا بررسی دقیق‌تری داشته باشد و همچنین در بخش نوشتن محدودیت زمانی ندارد و در بخش صحبت کردن می‌تواند سؤالات را چندین بار بشنود تا دقیقا متوجه منظور پرسشگر شود. در این حالت در لحظه می‌توان پاسخ صحیح هر سؤال را مشاهده نمود.

در بخش خواندن (Reading) و گوش کردن (Listening)، به دلیل این‌که سؤالات به‌صورت چند گزینه‌ای است پاسخ‌های تی‌پی‌او TPO)) بلافاصله پس از پایان آزمون مشخص می‌شود و به گفته بسیاری از افرادی که قبل از آزمون تافل اصلی از تی‌پی‌او TPO)) استفاده کرده‌اند، نتایج آن بسیار به آزمون اصلی نزدیک است و می‌توان روی آن حساب کرد. ولی در بخش‌های صحبت کردن (Speaking) و نوشتن (Writing) ارزیابی نمره نیاز به نظر کارشناسی دارد و ممکن است با نتایج آزمون اصلی کمی متفاوت باشد. هر داوطلب می‌تواند نمره و عملکرد خودش در چهار بخش خواندن، گوش کردن، صحبت کردن و نوشتن تی‌پی‌او TPO)) را در همان روز از طریق سایت ای‌تی‌اس مشاهده کند. این نتایج در پروفایل داوطلب ذخیره می‌شود و می‌توان پاسخ‌های صحیح و نتیجه آزمون‌های داده‌شده را همیشه مشاهده نمود.

علاوه بر بسته‌های آزمون آزمایشی تی‌پی‌او TPO)) که توسط موسسه ای‌تی‌اس ارائه می‌شوند، نرم‌افزاری به همین نام هم وجود دارد که دربرگیرنده حدود 30 آزمون آزمایشی گذشته است. این نرم‌افزار که توسط برنامه‌نویسان چینی آماده‌شده است برای داوطلبان تافل در ایران کاملاً شناخته‌شده است و مثل بسته‌های آزمایشی به دو صورت تمرینی و آزمونی قابل‌استفاده است. بزرگ‌ترین تفاوت نرم‌افزار تی‌پی‌او (TPO) با بسته‌های آزمون آزمایشی، پاسخ قسمت‌های صحبت کردن و نوشتن است. این نرم‌افزار تصحیحی در این زمینه انجام نمی‌دهد و کاربران تنها می‌توانند نمره‌های بخش خواندن و گوش کردنشان را مشاهده کنند. همچنین محیط گرافیکی آزمون بسته‌ها کاملاً و دقیقا مشابه با محیط آزمون اصلی است ولی این محیط در نرم‌افزار کمی متفاوت است. از طرف دیگر مزیت بزرگ این نرم‌افزار را باید تعداد آزمون‌های زیاد آن دانست.

نیک‌پی آخرین نسخه TPO (شماره‌های 40 تا 48) را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای دسترسی به این محتوا در لینک زیر کلیک کنید. همچنین جهت دسترسی به نرم‌افزار TPO، اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها : tpo آزمون تافل,tpo آزمون ibt,منظور از tpo در تافل,تمرین آنلاین تافل,دانلود نرم افزار tpo,نیک پی,تی پی او,tpo,toefl,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • یکشنبه 9 آبان 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :







تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار