سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

ثبت نام تافل

ثبت نام تافل

 

تافل (TOEFL) نام آزمون معتبری است که برای سنجش سطح زبان انگلیسی کسانی است که زبان انگلیسی، زبان مادریشان نیست. واژه تافل گرفته شده از سرواژگان عبارت انگلیسی Test of English as a Foreign Language به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی است.

موسسه ای‌تی‌اس (ETS) از سال 1964 برگزارکننده آزمون‌های تافل بوده‌است و تاکنون حدود 20 میلیون نفر در این آزمون معتبر شرکت کرده‌اند. بزرگترین مزیت آزمون تافل نسبت به دیگر آزمون‌های سنجش زبان انگلیسی جامعه آماری بالای آن است. گستردگی شرکت کنندگان، برگزار کنندگان آن و اعتبار آن برای 130 کشور دنیا و بیش از نه هزار دانشگاه و موسسه آموزشی تافل را در سطح دنیا بسیار شناخته شده کرده‌است.

از سال 1968 تا 1998آزمون تافل فقط به صورت کتبی یا کاغذی (PBT) برگزار مي‌شد که شرکت کنندگان پاسخ‌هايشان را روي يک برگه با مداد علامت مي‌زدند. سال 1998 نسخه کامپیوتری (CBT) تافل راه ‌اندازی شد و پس از آن آزمون اینترنتی (iBT) جایگزین مدل کامپیوتری شد. آزمون اینترنتی (iBT) شامل چهار بخش است که هر کدام یک مهارت را مورد سنجش قرار می‌دهد. این آزمون با مهارت خواندن (Reading) آغاز می‌شود و بلافاصله پس از آن سنجش مهارت شنیدن (Listening) است. پس از این دو مرحله، 15 دقیقه استراحت وجود دارد و مرحله صحبت کردن (Speaking) و در نهایت نوشتن (writing) ارزیابی می‌شود. در ایران دانشگاه‌ها موسسات محدودی در شهرهای آمل، جیرفت، تبریز، شیراز، ارومیه، زنجان، کیش، کرج، اصفهان و تهران تافل برگزار می‌کنند.

تنها به وسیله ثبت نام در سایت موسسه ای‌تی‌اس می‌توان در آزمون تافل شرکت کرد. آزمون تافل در مراکز مشخص و طی زمان‌های خاصی برگزار می‌گردد که ظرفیت آنها محدود است برای مشاهده محل برگزاری و زمان‌بندی تافل ابتدا باید یک حساب کاربری در سایت موسسه ای‌تی‌اس ایجاد نمود.

در هنگام ایجاد حساب کاربری در سایت موسسه ای‌تی‌اس باید اطلاعات شخصی شامل نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد را دقیقا مطابق با گذرنامه وارد نمایید، چراکه این بخش از حساب کاربری غیرقابل تغییر است و حکم کارت ورودی به آزمون را دارد. تمامی مراکزی که تافل برگزار می‌کنند، هنگام ورود داوطلب به جلسه امتحان مشخصات ثبت‌ شده‌اش در سایت را با پاسپورت و کارت ملی مطابقت می‌دهند، شایان‌ذکر است که برای تائید هویت در روز آزمون شناسنامه پذیرفته نمی‌شود.

طبق اعلان موسسه ای‌تی‌اس از اول آوریل سال 2015 مقدار 20 دلار به هزینه قبلی تافل افزوده شد و نرخ جدید برای برگزاری تافل در ایران 210 دلار آمریکا تصویب شد. جالب است که هزینه تافل iBT در کشورهای مختلف متفاوت است. مثلاً در ترکیه 185 دلار و در امارات متحده عربی 240 دلار است. همچنین ثبت‌نام با تأخیر (Late) در آزمون‌های تافل که به رنگ قرمز در حساب کاربری نمایش داده می‌شود، 40 دلار آمریکا هزینه اضافی دارد.

هزینه تافل را در ایران تنها باید به دلار آمریکا پرداخت. برای این منظور باید از کارت‌های اعتباری مثل مستر کارت، ویزا کارت و یا پی پال استفاده نمود.

برای تهیه ویزا کارت می توانید به نیک پی مراجعه نمایید

 تا ساعت 10 شب روز قبل از آزمون اینترنتی تافل (IBT)، می‌توان 4 دانشگاه را جهت گزارش نمره به‌صورت رایگان به موسسه ای‌تی‌اس معرفی نمود. پس ‌از این زمان برای گزارش نمره تافل خود می‌بایست هزینه جداگانه‌ایی را بپردازید. به‌علاوه به شرطی که در هنگام ثبت‌نام گزینه "Send additional paper score report to me" را انتخاب کرده باشید، یک نسخه چاپی از نمره آزمون اینترنتی(IBT) نیز حدود 1 ماه پس از آزمون به آدرسی که هنگام تشکیل حساب کاربری وارد نموده‌اید، ارسال می‌شود.

فرصت لغو آزمون تافل تا 4 روز پیش از آزمون است و پس از لغو آن، تنها 50 درصد از هزینه آزمون برمبنای ثبت‌نام عادی بر‌می‌گردد. بدین مفهوم که اگر ثبت‌نام با تأخیر باشد بازهم نیمی از هزینه عادی بازخواهد گشت. اگر پس‌ازاین مدت منصرف شوید، هزینه‌ای دریافت نخواهید کرد. همچنین ثبت‌نام و شرکت در آزمون تافل برای هر فرد محدودیتی ندارد و داوطلبان مي‌توانند به‌دفعات دلخواه تافل دهند، ولی کمترین زمان مجاز بین دو آزمون متوالی 12 روز است.

نتیجه آزمون تافل تنها برای دو سال از زمان شرکت در آزمون معتبر است و پس‌ازآن نمره داوطلب از حساب کاربری‌اش حذف خواهد شد. البته اگر نمره داوطلب در آزمون اینترنتی 116 و یا بیشتر شده باشد، نمره دائمی خواهد بود و برای همیشه در حساب کاربری‌اش باقی می‌ماند و قابل گزارش کردن به دانشگاه‌های مختلف است.

برچسب ها : toefl,registration,ets,nic pay,تافل,ثبت نام تافل,نیک پی,ویزا کارت,مسترکارت,master card,visa card,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • شنبه 6 آذر 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار