سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

اپلیکیشن فی

اپلیکیشن فی

 

امروزه پیدا کردن کار مناسب و یا برنامه درسی ایده‌آل در یک دانشگاه معتبر، برای بسیاری از دانش‌آموختگان هدف اصلی زندگی حرفه‌ایی است. برای این منظور می‌بایست متناسب با نیازمندی‌های سازمان هدف، فرم درخواستی را تنظیم کرد و در زمان مقرر ارسال نمود. از طرفی روزانه حجم قابل توجهی درخواست کار و پذیرش برای شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی ارسال می‌شود که رسیدگی به آن‌ها مستلزم زمان و انرژی زیادی است. از این رو معمولا سازمان نیروی انسانی مشخصی را برای این کار تخصیص می‌دهند.

اپلیکیشن فی (application fee) که در لغت به معنای هزینه درخواست است، به مفهوم میزان پولی است که  برای بررسی درخواست از متقاضی اخذ می‌شود. این اصطلاح بیشتر در بین دانشجویان رایج است و منظور هزینه‌ای است که دانشگاه‌ها برای بررسی درخواست پذیرش آن‌ها و ارزیابی مدارکشان دریافت می‌کنند. علاوه بر دانشگاه‌ها، بسیاری از شرکت‌های بین المللی هم برای بررسی درخواست متقاضیان کار در هنگام مصاحبه کاری، هزینه‌ای را از آن‌ها دریافت می‌کنند.

روند پذیرش گرفتن از دانشگاه‌های خارج از کشور معمولا بدین صورت است که ابتدا دانشجویان می‌بایست رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند، سپس در سایت دانشگاه حساب کاربری بسازند. بعد مدارکی که دانشگاه اعلام کرده‌است را آماده کنند. اکثر دانشگاه‌ها برای بررسی وضعیت متقاضیان، به رزومه تحصیلی، ریز نمرات دانشجو، مدرک تحصیلی پیشین، توصیه نامه تحصیلی (Recommendation) و تایید یک سازمان جهانی برگزار کننده آزمون زبان (تافل، آیلتس و ....) نیاز دارند. پس از آماده کردن این مدارک و ثبت آن در سایت دانشگاه، فیش واریزی اپلیکیشن فی آخرین مدرکی است که برای بررسی پرونده الزامی است.

عموما دانشگاه‌ها یک زمان نهایی (Deadline) را برای ثبت نام فرم پذیرش تعیین می‌کنند که دانشجویان تا ساعت 24 به وقت محلی دانشگاه مهلت پر کردن آن را دارند. برای برخی از دانشگاه‌ها می‌بایست علاوه بر نسخه الکترونیکی برخی از مدارک را هم به صورت کاغذی (Hard copy) پست کرد. از آنجایی که پس از ثبت درخواست امکان اصلاح اطلاعات آن وجود ندارد، لازم است پیش از پرداخت اپلیکیشن فی، از صحت و کامل بودن مدارک و اطلاعات ثبت شده اطمینان حاصل نمود.

شایان ذکر است که اطلاعات وارد شده در فرم اپلیکشن آنلاین مبنای اصلی بررسی پرونده دانشجویان و افراد متقاضی کار است و معمولا سایر مدارکی که پس از ثبت اپلیکیشن برای دانشگاه پست می‌شود، علیرغم اهمیت و لزومی که دارند بیشتر به منزله پشتیبانی و اثبات داده‌های فرم اولیه است. در بیشتر دانشگاه‌ها و موسساتی که از متقاضیان خود اپلیکیشن فی دریافت می‌کنند، این مبلغ قابل استرداد نیست. غیر قابل استرداد (Non-Refundable) بودن هزینه درخواست بدین معنی است که در صورت رد پرونده متقاضی دانشگاه و یا شرکت تعهدی برای بازگرداندن آن به متقاضی ندارد.

پیدا کردن استاد و صحبت با او قبل از ارسال مدارک و پرداخت اپلیکشین فی، روش ایمن‌تری است که بسیاری از دانشجویان از آن سود می‌جویند. وقتی استادی نظر مثبتش را به متقاضی اعلام می‌کند، احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه بسیار افزایش می‌یابد و دیگر نیاز نیست مدارک را بصورت تصادفی برای تعداد زیادی از دانشگاه‌ها فرستاد و هزینه پذیرش را پرداخت. در حقیقت پیدا کردن استاد شانس متقاضی را در گرفتن پذیرش و به‌ویژه فاند (کمک هزینه تحصیلی) در خیلی از دانشگاه‌ها به ویژه آمریکای شمالی به میزان زیادی افزایش می‌دهد.

هشیاری و دقت در پرداخت اپلیکشین فی از طریق ارتباط‌گیری با اساتید قبل از فرستادن مدارک و یا استفاده از شرکت‌های پرداخت ارزی که کارمزد کمتری دریافت می‌کنند می‌تواند منجر به صرفه‌جویی چشمگیری شود. مثلاً اگر یک دانشجو بخواهد برای 10 دانشگاه درخواست بفرستد و اگر هزینه اپلیکیشن فی (Application fee) هر دانشگاه بطور متوسط ۷۵ دلار  باشد، هزینه هر درخواست در حدود ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود که برای 10 درخواست حدود 3 میلیون تومان خواهد بود. حال اگر قبل از اقدام نظر مثبت استاد جلب شود و تنها برای دانشگاه‌هایی که احتمال بیشتری وجود دارد پذیرش فرستاده شود، می‌توان هزینه‌های پرداخت را تا حدود یک میلیون تومان کاهش داد. البته این فقط اپلیکیشن فی است و هزینه‌های دیگر مثلا هزینه ترجمه و پست مدارک را هم می‌بایست اضافه کرد.

میزان اپلیکیشن فی با توجه به قاره و کشوری که دانشگاه در آن قرار گرفته‌است، متفاوت می‌باشد. مثلا دانشگاه‌های استنفورد و کلمبیا آمریکا که به نسبت اپلیکیشن فی بالایی دارند، به ترتیب مقدار 90 و 85 دلار دریافت می‌کنند ولی مقدار آن به طور متوسط در آمریکا 75 دلار و در کانادا بین 15 تا 160 دلار می‌باشد. دانشگاه‌های استنفورد و کلمبیا آمریکا به ترتیب مقدار 90 و 85 دلار اپلیکیشن فی دریافت می‌کنند. همچنین در برخی از کشورهای اروپایی دانشگاه‌ها برای بررسی درخواست شما هزینه‌ای را دریافت نمی‌کنند. مقدار اپلیکیشن فی را می‌بایست به صورت آنلاین و با استفاده از مستر کارت، پی پال و یا ویزا کارت پرداخت.

برای پرداخت اپلیکیشن فی می توانید به نیک پی مراجعه نمایید.

برچسب ها : Application Fee,toefl,visa card,visa,master card,pay pal,ویزا کارت,ویزا,مستر کارت,پی پل,پی پال,اپلیکیشن فی,نیک پی,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • شنبه 6 آذر 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار