سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

پی پال چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

پی پال چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

پی پال یک سرویس پرداخت آنلاین است که فرآیند پرداخت‌های الکترونیک را برای افراد و واحدهای تجاری تسهیل کرده است. پرداخت‌های الکترونیک را بسته به نیاز افراد می‌توان در دودسته خرید کالا و خدمات و انتقال وجه دسته‌بندی کرد. پی پال فرآیند انتقال وجه را با حذف ضوابط دست‌وپا گیر بانکی به‌شدت ساده کرده است. فرآیند انتقال وجه در پی پال مشابه فرآیند کارت به کارت است، در واقع افراد حاضر در این شبکه می‌توانند با یک واسطه به‌سادگی ایمیل به انتقال وجه بپردازند. ثبت اکانت در پی پال رایگان است. علاوه بر این برخی تراکنش‌های پی پال مانند خرید از فروشگاه‌هایی که  پرداخت‌های آنلاین پی پال را پوشش می‌دهند، رایگان است.

چگونه در پی پال عضو شوم؟

عضویت در پی پال بسیار ساده است. پی پال سه نوع اکانت دارد که هر فرد متناسب با نیاز خود می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشد. این اکانت ها عبارت‌اند از اکانت شخصی، تجاری و پرایمر.

اگر هدف شما تنها خرید آنلاین و انتقال گاه‌به‌گاه وجه است به نظر حساب شخصی برای شما مناسب‌تر است؛ اما اگر اهداف تجاری دارید هر دو حساب تجاری و پرایمر برای این کار مناسب هستند.

قابلیت‌های اکانت شخصی:

 • دریافت و انتقال وجه
 • استفاده از خدمات مربوط به حراجی‌های آنلاین
 • پرداخت آنلاین
 • خدمات کارت نقدی پی پال (Paypal Debit card)
 • خدمات مشتری

با ثبت اکانت شخصی به خدمات اصلی پی پال دسترسی دارید اما این ‌همه‌ی توان پی پال نیست. ضمن اینکه اگر به مشکل بربخورید و به پشتیبانی نیاز داشته باشید، راهی که برای ارائه خدمات به مشتریان اکانت‌های شخصی در نظر گرفته ‌شده است ایمیل است و اگر از طریق ایمیل به نتیجه نرسید باید از شماره تماس‌های موجود استفاده کنید که هزینه این تماس با خود فرد است و زمان زیادی برای برقراری ارتباط باید منتظر بمانید.

قابلیت‌های اکانت‌های تجاری و پرایمر:

دو اکانت تجاری و پرایمر تقریباً معادل هستند، تنها تفاوت در نحوه ثبت اکانت است اکانت تجاری فقط توسط واحدهای تجاری ثبت می‌شود درحالی‌که اکانت های پرایمر توسط افراد حقیقی و حقوقی قابل‌دسترسی است.

این دو اکانت علاوه بر قابلیت‌های اکانت‌های شخصی موارد زیر را نیز پوشش می‌دهند:

 1. پرداخت از طریق کارت‌های اعتباری و نقدی
 2. پذیره‌نویسی
 3. قابلیت استفاده نامحدود از دستگاه‌های خودپرداز و کارت نقدی پی پال

به‌علاوه برای اکانت‌های تجاری و پرایمر پشتیبانی تلفنی رایگان در نظر گرفته‌شده است. هزینه این خدمات اضافی از هزینه کارمزد کسر خواهد شد.

در کنار اختیاراتی که به آن اشاره شد هر سه اکانت محدودیت‌هایی نیز دارند. برای مشاهده محدودیت‌های اکانت خود می‌توانید بعد از ثبت‌نام و ورود به سایت روی گزینه "view limits" کلیک کنید.

اکانت دانش‌آموزی

علاوه بر سه اکانتی که ذکر کردیم پی پال یک اکانت دانش‌آموزی مخصوص نوجوانان و جوانانی که اولین قدم‌های اقتصادی خود را برمی‌دارند، در نظر گرفته است این اکانت توسط والدین نوجوانان بالای 13 سال ثبت می‌شود برای هر اکانت یک کارت نقدی در نظر گرفته‌شده است که در تمامی مناطق تحت حمایت مستر کارت پذیرفته می‌شود. به‌علاوه والدین می‌توانند اطلاعات تراکنش‌ها و حساب فرزند خود را چک کنند.

 

بعد از تعیین نوع اکانت، نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را وارد کنید و بعد از مطالعه مقررات و ضوابط کار با پی پال و قبول شرایط روی گزینه ساخت اکانت کلیک کنید. بعد از ساخت اکانت ایمیلی برای شما فرستاده می‌شود که حاوی مراحل فعال‌سازی اکانت و تأیید آدرس است. در این مرحله تلاشی برای راستی آزمایی اطلاعات وارد نمی‌شود.

نکته:

هرچند ساخت اکانت پی پال به‌ظاهر کار ساده‌ای است، اما برای کاربران ایرانی دردسرهای خاص خود را دارد. با توجه به تبعیت پی پال از قوانین امریکا ایران جز لیست تحریم این سایت قرار دارد پس با آی پی ایرانی نمی‌توان اکانت پی پال ساخت یا آن را مدیریت کرد. یا اگر از قبل اکانتی دارید به‌محض ورود با آی پی ایرانی اکانت شما به همراه اعتبارات فریز خواهد شد؛ و بازپس‌گیری اکانت روغن از ریگ کشیدن خواهد بود؛ بنابراین می‌توانید ریسک ساختن اکانت را شخصاً بپذیرید و یا برای ثبت اکانت تأییدشده به نیک‌پی مراجعه کنید.

درواقع مرحله فعال‌سازی و تأیید آدرس غربالی است که امکان ثبت‌نام افراد کلاه‌بردار را به حداقل می‌رساند.

 

برای فعال‌سازی اکانت می‌بایست مشخصات حساب بانکی یا کارت اعتباری خود را وارد کنید. برای تأیید اطلاعات مقادیر ناچیزی معمولاً در حد چند سنت از طرف پی پال به ‌حساب شما واریز می‌شود و از شما می‌خواهند مبلغ واریزی را وارد کنید تا اطلاعات حساب شما تأیید شود.

برای تأیید اکانت سه راه دارید. سریع‌ترین راه تطبیق آدرس واردشده و مشخصات کارت است. راه دوم بعد از گذشت 90 روز از افتتاح حساب می‌توانید درخواست کد شناسایی کنید. راه سوم درخواست کارت نقدی است برای این کار حساب شما اعتبارسنجی می‌شود و بدین ترتیب در صورت تأیید صحت اطلاعات اکانت شما تأیید خواهد شد.

پی پال چگونه کار می‌کند؟

شاید فکر کنید پی پال نحوه‌ی تبادل آنلاین وجه را تغییر داده است درحالی‌که این‌گونه نیست و پی پال تنها یک واسطه است.

برای روشن شدن موضوع فرض کنید فردی با کارت اعتباری قصد پرداخت مبلغی را دارد. وقتی‌که تاجر قصد انتقال پول را دارد به ازای این انتقال باید کارمزدی بپردازد که این کارمزد چیزی حدود 30 سنت به‌علاوه 2% از کل وجه انتقالی است. این هزینه بین تمام شرکت‌هایی که در این انتقال نقش دارند از جمله: بانک صادرکننده کارت، بانک کارگزار کارت و... تقسیم می‌شود.

و اما پی پال دراین‌بین چه نقشی دارد؟ درواقع با پی پال دو طرف معامله، به‌جای بانک با پی پال طرف هستند و پی پال وظیفه انتقال وجه را بر عهده می‌گیرد و مبالغ کارمزد را پرداخت می‌کند.

پی پال درآمد خود را چگونه تأمین می‌کند؟

پی پال درآمد خود را از دو راه تأمین می‌کند:

 1. کارمزدی که در ازای انتقال وجه دریافت می‌کند

 2. از طریق نگه‌داری موجودی حساب‌ها در بانک

چون عملیات انتقال وجه از طریق پی پال آنی نیست. مبلغ انتقالی برای مدتی در حساب پی پال نگه‌داشته می‌شود تا مقدمات انتقال وجه فراهم شود و در این مدت، وجه در بانک سرمایه‌گذاری می‌شود و مبلغی به‌عنوان سود به پی پال پرداخت می‌شود البته طبق قوانینی که پیش از افتتاح حساب تأیید می‌کنید کاربران سهمی از این سود ندارند.

 

پیگیری مشکلات

بعد از هر تراکنش جزئیات تراکنش اعم از مبدأ، مقصد و مبلغ پرداختی در صفحه تاریخچه اکانت شما ذخیره می‌شود که می‌توانید با کلیک روی گزینه "Details" آن را مشاهده کنید. به هر تراکنشی یک آی دی اختصاص داده می‌شود. اگر در مراحل انتقال وجه یا خرید به مشکل برخوردید، می‌توانید از این آی دی برای پیگیری مشکل استفاده کنید.

 

مزایای پی پال

1. امنیت

بعد از ثبت اکانت در پی پال کافی است یک‌بار برای همیشه اطلاعات حساب یا کارت اعتباری خود را وارد کنید. همه اطلاعات شخص از جمله اطلاعات حساب و کارت اعتباری نزد پی پال باقی می‌ماند. درنتیجه پی پال در فرآیند انتقال وجه، مانند یک‌لایه امنیتی اضافی عمل می‌کند. درحالی‌که در تراکنش‌های دیگر به ازای هر بار خرید، فرد باید اطلاعات خود را وارد کند. بدین ترتیب بدون نگرانی از لو رفتن اطلاعات حساب می‌توانید پرداخت‌های آنلاین خود را مدیریت کنید.

 

2. انعطاف‌پذیری

احتمالاً تابه‌حال به این مشکل برخورد کرده‌اید که درست هنگام خرید متوجه می‌شوید که حساب شما خالی است! باوجود پی پال نگرانی از این بابت نخواهید داشت. بعد از افتتاح حساب می‌توانید از حساب بانکی، حساب کارت اعتباری و نقدی خود به این اکانت پول واریز و از آن برداشت کنید. شما می‌توانید چندین حساب بانکی و یا کارت اعتباری را به‌حساب پی پال خود اضافه کنید. بدین ترتیب اگر هرکدام از حساب‌های شما به‌اندازه کافی اعتبار داشته باشند خرید شما در اولین اقدام انجام می‌شود. پی پال حساب‌های شما را به ترتیبی که تعریف می‌کنید بررسی می‌کند. علاوه بر این شما می‌توانید از حساب پی پال خود در حالت آفلاین نیز استفاده کنید برای این کار کافی است درخواست کارت نقدی کنید، بدین ترتیب می‌توانید از کارت نقدی خود در تمامی مناطق تحت پوشش مستر کارت استفاده کنید.

 

3. انتقال وجه

برای انتقال وجه به خارج از کشور می‌توانید روی پی پال حساب کنید. پی پال این کار را با تنها چند کلیک ساده ممکن می‌کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله «پی پال راهی ساده و مطمئن برای انتقال وجه به خارج از کشور» را مطالعه کنید.

 

 

4. اپلیکیشن پی پال

اپلیکیشن پی پال برای هر دو نسخه اندروید و ios تهیه‌شده است. با استفاده از این ابزار می‌توانید انتقال وجه، پرداخت قبوض، تاریخچه تراکنش‌ها و خریدهای خود را مدیریت کنید. ازآنجاکه این برنامه برای تکمیل فرایند از شما رمز عبور می‌خواهد در صورت دزدیده شدن یا گم‌شدن تلفن همراه جای نگرانی نیست.

6. هزینه

یکی از بهترین دلایل استفاده از پی پال هزینه‌های معقول آن است. ثبت اکانت در پی پال رایگان است و کارمزدهایی که بابت انتقال وجه و خرید از افراد می‌گیرد کاملاً منطقی و به‌صرفه است.

7. تخفیف ویژه

پی پال برای مشتریانی که از خرده‌فروشی‌های خاص خرید می‌کنند،  تخفیف‌های خوبی در نظر گرفته است. برای مشاهده لیست این خرده‌فروشی‌ها به این آدرس مراجعه کنید.

 

برچسب ها : pay pal,online,پرداخت انلاین,پی پل,پی پال,پرداخت الکترونیک,مسترکارت,دبیت کارت,دبیت کارت پی پل,اکانت پی پل,اکانت تجاری پی پل,اکانت پرایمر پی پل,اپلیکیشن پی پل,debit card,

 • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
 • شنبه 6 آذر 1395
 • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار