سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

فرآیند اپلای در کانادا

فرآیند اپلای در کانادا

سوالی که اکثر دانشجویان و فارغ التحصیلانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا دارند با آن مواجه می شوند روند اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور است. اطلاع از این روند نه تنها شانس موفقیت در کسب پذیرش را افزایش می دهد، بلکه اتلاف هزینه و زمان را نیز کاهش می دهد. در ادامه به توضیح پروسه اپلای به کانادا می پردازیم. 

 

گام اول. تهیه لیست اساتید

بعد از انجام مقدمات کلی اپلای مانند اخذ مدرک زبان و آماده کردن مدارک تحصیلی لازم، باید لیستی از اساتیدی که در زمینه یا زمینه های مورد علاقه شما کار می کنند تهیه نمایید. برای این منظور با مراجعه به صفحه ی شخصی استاد در سایت دانشگاه می توانید از زمینه های کاری استاد و نیز مقالاتی که اخیرا منتشر کرده است مطلع شوید. توصیه ما به شما این است که جدولی تهیه کنید و لیست اساتید مورد نظرتان را به همراه اطلاعات تماس آنها از جمله آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) و شماره تماس و به تفکیک دانشگاه، در آن ثبت کنید. این جدول در مدیریت مکاتبه کردن با اساتید به شما کمک خواهد کرد. 

گام دوم. شروع مکاتبه با اساتید

در بسیاری از دانشگاه های کانادا در صورتی که استاد تشخیص دهد که حضور شما به عنوان دانشجوی تحصیلات تکمیلی در انجام تحقیقاتش مفید خواهد بود، شما بیش از نیمی از مسیر پذیرش را طی کرده اید. به عبارت دیگر در اکثر دانشگاه های کانادا این اساتید هستند که پروژه و کمک هزینه دانشجو را تعیین می کنند به همین دلیل تصمیم گیرنده اصلی در پذیرش دانشجو، خود اساتید هستند. البته دانشجو باید پیش شرط های کلی دانشگاه و دانشکده را که معمولا شامل نمره زبان و معدل مقطع تحصیلی قبلی می باشد را داشته باشد. بهتر است مکاتبه با اساتید، ابتدا از طریق پست الکترونیکی انجام شود و در مرحله بعدی و برای اساتیدی که نظرشان برای شما مهم تر است از طریق تماس تلفنی انجام شود. 

 

گام سوم. اپلای 

حال به مرحله اپلای رسمی که شامل ارسال آنلاین یا پستی مدارک و نیز پرداخت "اپلیکیشن فی" است می رسید. در این مرحله اولویت نخست، اپلای به دانشگاه هایی است که در گام قبلی از اساتید آن پاسخ مثبت یا توصیه به اپلای گرفته اید. در اولویت دوم، اپلای به دانشگاه هایی را مدنظر قرار دهید که تعداد اساتیدی که در زمینه کاری تان مشغول به کار هستند، قابل توجه باشد، ولو اینکه پاسخ مثبت دریافت نکرده باشید، چرا که برخی از دانشگاه ها پذیرش دانشجو را از طریق کمیته ای انجام می دهند. 

گام چهارم. تهیه مدارک جهت اخذ ویزا

بعد از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، باید مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت را آماده کنید. این مدارک بسته به پرونده و شرایط شما می تواند متفاوت باشد. اما برخی موارد مانند ترجمه ریز نمرات و مدارک مقاطع تحصیلی، ترجمه شناسنامه، گواهی عدم سو پیشینه برای تمام متقضیان الزامی است. جزئیات روند اخذ ویزا و نیز مدارک آن در مقاله ی دیگری به صورت جداگانه توضیح داده شده است. توصیه می شود این مرحله، به خصوص ترجمه مدارک، به موازات گام سوم آغاز شود. 


 

گام پنجم. خرید بلیط و تهیه محل اقامت موقت در کانادا

تبریک می گوییم. شما موفق شده اید پذیرش و ویزای دانشجویی کانادا را دریافت کنید. حال می توانید بلیط هواپیما را تهیه کرده و برای محل اقامت موقت با دانشجوهای ایرانی دانشگاه مقصد یا سایت هایی مانند Airbnb مکاتبه نمایید. توصیه می شود که بلیط هواپیما را در اولین فرصت تهیه کنید چرا که معمولا اواخر آگست و دسامبر قیمت ها افزایش پیدا می کنند. 

 

برچسب ها : اپلای,کانادا,اپلیکیشن فی,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • یکشنبه 14 آذر 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار