سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

اپلای به کانادا ... چرا؟

اپلای به کانادا ... چرا؟

 

کانادا از گذشته یکی از مقاصد ویژه و موردنظر دانشجویان به منظور ادامه تحصیل و زندگی بوده است. این که این کشور سردسیر که پراکندگی جمعیتی زیادی نیز دارد اینچنین مورد توجه دانشجویان است، دلایل مختلفی دارد. در این مقاله اجمالا به معرفی و بررسی مزایای ادامه تحصیل در کانادا می پردازیم.

1. کیفیت و رتبه دانشگاه ها 

طبق نتایج رتبه بندی دانشگاه ها، که توسط موسسات معتبری همچون تایمز ارائه می شود، کشور کانادا بین 3 تا 4 دانشگاه در میان 50 دانشگاه برتر دنیا دارد. دانشگاه های کانادا به دلیل امکاناتی که دارند و نیز به علت بهره مندی از اساتیدی که عمدتا فارغ التحصیلان بهترین دانشگاه های دنیا هستند، اعتبار بالایی در میان مراکز علمی و آکادمیک جهان دارند. فارغ التحصیلان دانشگاه های گروه سیزده کانادا (G13) که متشکل از 13 دانشگاه برتر این کشور است در یافتن کار، چه در داخل کانادا و چه در ایالات متحده، با گزینه های بسیار زیادی روبرو هستند. سیستم آموزشی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد مشابه سیستم آموزشی آمریکا که شامل گذراندن تعداد مشخصی دروس و نیز انجام یک پروژه پایانی است می باشد. در مقطع دکترا اما تمرکز اصلی بر تحقیق و پژوهش است و عمده دانشگاه های کانادا گذراندن درس برای دانشجوی دکترا را اجباری نمی دانند و یا تعداد این دروس بسیار کمتر از دانشگاه های آمریکا می باشد. همین تمرکز بر تحقیق و پژوهش موجب افزایش کیفیت پروژه انجام شده توسط دانشجوی دکترا می شود. مزیت دیگر این است که عمدتا دوره دکترا در کانادا بیشتر از 4 سال به طول نمی‌انجامد. 

2. مهاجر پذیری

کانادا از جمله کشورهایی است که نگاه ویژه ای به مهاجرپذیری و پیش بردن امور کشور بر مبنای مهاجران دارد. به طور متوسط سالانه بیش از 250 هزار نفر به عنوان مهاجر به این کشور وارد می شوند. همین موضوع باعث شده است که زندگی در این کشور برای مهاجران و تازه واردین چندان سخت نباشد. دانشجویان تازه وارد به راحتی در جامعه جدید پذیرفته شده و می توانند نیازهای خود را مرتفع کنند. 


3. روند اخذ اقامت 

در صورت اخذ مدرک تحصیلی از دانشگاه های کانادا، بلافاصله می توانید درخواست اقامت دائم (PR) بدهید. موضوعی که می تواند در کار پیدا کردن و نیز اخذ شهروندی کانادا در آینده به شما کمک شایانی کند. همچنین بعد از پایان تحصیل امکان اقدام برای ویزای کار وجود دارد. در کنار این موارد امکان 20 ساعت کار خارج از دانشگاه در طول هفته نیز برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است که این موضوع نه تنها در بحث سابقه کار بلکه از نظر مسائل مالی نیز برای دانشجو امتیاز قابل ملاحظه ای محسوب می شود. به طور کلی اخذ اقامت بعد از پایان تحصیل در کانادا ساده تر از آمریکا و اروپا است. 

4. همسایگی با آمریکا

به دلیل ارزش کیفی بالای مدارک تحصیلی دانشگاه های کانادا، فارغ التحصیلان این دانشگاه ها می توانند بعد از پایان تحصیل در شرکت ها یا دانشگاه های آمریکا کار پیدا کنند چرا که بازار کار گسترده ی آمریکا امتیازی است که نمی توان به راحتی از آن صرف نظر کرد. همچنین امکان رفت و آمد به آمریکا در حین تحصیل و اخذ ویزای این کشور برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های کانادا ساده تر است. 

5. استانداردهای بالای زندگی 

در اکثر لیست هایی که سازمان ها و موسسات مختلف بر مبنای استانداردهای زندگی و رفاه در بین کشورهای دنیا منتشر می کنند، کانادا در بین 10 کشور نخست قرار دارد. این موضوع حتی در لیست هایی که مراکز دانشجویی مانند QS در مورد شاخص های زندگی دانشجویی ارائه می دهند نیز مشاهده می شود. این نشان می دهد که شما حتی در دوران دانشجویی می توانید انتظار یک زندگی با کیفیت را داشته باشید. 

 

 

6. تحصیل و زندگی ارزانتر

به طور کلی میزان شهریه دانشگاه های کانادا در قیاس با دانشگاه های آمریکا و انگلستان بسیار کمتر است. به خصوص که شهریه در کانادا عمدتا برای دانشجویان خارجی و دانشجویان کانادایی تفاوت چندانی ندارد. در کنار این، اجازه کار خارج از دانشگاه، به عنوان یک منبع درآمد خوب، مورد توجه اکثر دانشجویان خارجی است. همچنین به جز دو شهر ونکوور و تورنتو، نرخ اجازه منزل و هزینه های زندگی در شهرهای دیگر این کشور بسیار کمتر از کشور همسایه یعنی آمریکا است. 

در کنار موارد فوق، مواردی مانند سهولت در اخذ ویزای دانشجویی به خصوص ویزای مولتی و نیز سهولت در رفت و آمد به ایران، باعث شده است که بسیاری از دانشجویان ایرانی به دانشگاه های کانادا به عنوان مقصد اصلی خود نگاه کنند. در این بین مطلع شدن از روند اپلای به دانشگاه های کانادا بسیار مهم است که در مقاله های بعدی به توضیح آن خواهیم پرداخت. 

برچسب ها : اپلای در کانادا,دانشگاه‌های کانادا,اپلیکیشن فی,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • یکشنبه 14 آذر 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار