سه شنبه 29 اسفند 1396
قیمت دلار پرداخت آنلاین 4850 تومان
info@nic-pay.com
02188621390

آیلتس (IELTS) چیست؟

آیلتس (IELTS) چیست؟

این آزمون به‌منظور سنجش توانایی‌های افرادی که قصد کار یا ادامه تحصیل در محیط‌های انگلیسی‌زبان را دارند طراحی‌شده است. آیلتس در دو سطح آکادمیک و عمومی برگزار می‌شود که هر دو بخش از چهار قسمت، شنیداری، نوشتاری، درک مطلب و مکالمه تشکیل‌شده است.

آیلتس آکادمیک:


 مخصوص افرادی است که قصد ادامه تحصیل در مقاطع عالی در کشورهای انگلیسی‌زبان را دارند. این آزمون برخی فاکتورهای زبان آکادمیک را شامل می‌شود و آمادگی شما را برای ورود به دانشگاه می‌سنجد.
آیلتس عمومی
 

این آزمون مخصوص افرادی است که برای تحصیل در مقاطع پایین‌تر، کار و یا دوره‌های آموزشی به کشورهای انگلیسی‌زبان سفر می‌کنند. به‌علاوه یکی از پیش‌نیازهای مهاجرت به هریک از کشورهای استرالیا، کانادا، نیوزیلند، امریکا و بریتانیا داشتن این مدرک است. شاخص آزمون، سنجش توانایی‌های پایه برای برقراری ارتباط در محیط‌های کاری و عمومی است.
زمان کلی آزمون آیلتس دو ساعت و چهل‌وپنج دقیقه است. بخش شنیداری، درک مطلب و نوشتاری روز آزمون و بدون وقفه تکمیل می‌شود و تنها بخش مکالمه باقی می‌ماند که یک هفته قبل یا بعد از آزمون برگزار می‌شود و محل برگزاری آزمون در مورد آن تصمیم خواهد گرفت.

Listening

30 دقیقه زمان برای این بخش در نظر گرفته‌شده است. در این مدت 4 صدای ضبط‌شده پخش می‌شود و بعد از پخش هر بخش فرد باید پاسخگوی سؤالات مربوطه باشد.
بخش اول: بخش اول بخشی از مکالمات روزانه دو فرد است.
بخش دوم: در این بخش صدای ضبط‌شده‌ای در مورد موضوعات اجتماعی و روزانه پخش خواهد شد.
بخش سوم: در این بخش مکالمه بین گروهی از افراد (بیش از 4 نفر) که درزمینهٔ موضوعات آکادمیک بحث می‌کنند پخش خواهد شد.
بخش چهارم: این بخش درواقع بخشی از یک سخنرانی علمی است.
سؤالات طرح‌شده بیشتر برای سنجش توانایی شما در درک حقایق بیان‌شده، نگرش گوینده، هدف اصلی شنیده‌ها و توانایی شما در پرورش این درکیات است.

Reading 

زمان این بخش 60 دقیقه است. بخش درک مطلب شامل 40 سؤال است هدف این بخش ارزیابی توانایی درک منظور اصلی مطلب، هدف متن، فهم جزئیات، فهم و تحلیل منطقی متن و تشخیص خط فکری نویسنده است.
درک مطلب آزمون آکادمیک آیلتس:
درک مطلب آکادمیک شامل سه متن بلند توصیفی، تحلیلی، علمی و استدلالی است. این متون از کتاب‌ها، مجلات و روزنامه‌ها انتخاب می‌شوند و برای سنجش افرادی که قصد ورود به مقاطع عالی را دارند انتخاب‌شده است.
درک مطلب عمومی:
شامل بخش‌هایی از کتب، مجلات، روزنامه‌ها، اطلاعیه‌ها، تبلیغات و کتابچه‌های راهنما است. درواقع این بخش شامل مواردی است که در زندگی روزمره ممکن است با آن روبه‌رو شوید.

Writing

موضوعات انتخاب‌شده یا موضوعات عمومی هستند یا برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع عالی را دارند انتخاب‌شده است.
بخش نوشتاری دو مرحله دارد:
نمودار، جدول، چارت یا دیاگرامی به شما داده می‌شوند و از شما می‌خواهند اطلاعات موجود را خلاصه کنید و یا آن‌ها را به زبان خود بیان کنید.
مرحله دو: از شما خواسته می‌شود تا در مورد مسئله یا موضوع خاصی یک مقاله بنویسید. هر دو مرحله باید بیان رسمی داشته باشد.
نوشتار بخش عمومی:
مرحله اول:
شما در موقعیت فرضی قرار می‌گیرید و از شما خواسته می‌شود تا نامه‌ای بنویسید و شرایط را توضیح دهید. نامه می‌تواند رسمی یا غیررسمی باشد.
مرحله دو: مسئله‌ای عنوان می‌شود و از شما می‌خواهند تا در پاسخ به این مسئله نامه‌ای بنویسید سبک نامه به فرد بستگی دارد.

Speaking 

زمان این بخش 11-14 دقیقه است.
این مرحله سه بخش دارد.
بخش یک:
در این بخش سؤالات شخصی در مورد خانواده، محل زندگی، کار، تحصیل و علایق شما پرسیده می‌شود. این بخش 4-5 دقیقه طول می‌کشد.
بخش دو:
کارت‌هایی در اختیار شما قرار می‌گیرد که روی این کارت موضوع بحث درج‌شده و شما یک دقیقه وقت دارید که برای صحبت در این زمینه حاضر شوید و سپس 2 دقیقه در مورد موضوع صحبت کنید و پاسخگوی سؤالات پرسیده شده باشید.
بخش سه:
سؤالات بیشتری درباره موضوع بخش قبلی از شما پرسیده می‌شود. این بخش 4-5 دقیقه زمان می‌برد.
نحوه محاسبه نمره:
معیار نمره آزمون تافل 9 است.
تحلیل نمرات آیلتس آسان است. در هر بخش کمترین نمره 1 و بیشترین نمره 9 است. جدول زیر توانایی فرد را با توجه به نمره کسب‌شده مشخص می‌کند.

 

نمره

توانایی

توضیح

9 متخصص

مهارت شخص کاملاً کاربردی است و فهم او از زبان انگلیسی مناسب، روان، درست و کامل است.

 

8 خیلی خوب

شخص جز چند مورد اشتباهات سطحی و استفاده نادرست از زبان کاملاً توانایی استفاده از زبان را دارد و از پس تحلیل‌های پیچیده و جزئی برمی‌آید و تنها ممکن است در شرایط ناآشنا به مشکل برخورد کند.

 

7 خوب

توانایی استفاده از زبان را دارد گرچه هرازگاهی اشتباهاتی در فهم و استفاده از زبان دارد؛ اما به‌طورکلی از پس پیچیدگی‌های زبان و فهم استدلال‌های پیچیده برمی‌آید.

 

6 نسبتاً خوب

توانایی نسبتاً خوبی در استفاده از زبان دارد جز اشتباهات گاه‌به‌گاه در فهم و استفاده از زبان تقریباً شرایط پیچیده زبانی را به‌خصوص در موقعیت‌های آشنا درک می‌کند.

 

5 متوسط

توانایی نسبی در استفاده از زبان دارد اما در بیشتر موقعیت‌ها معنای کلی را درک می‌کند هرچند اشتباهات زیاد دارد. توانایی مدیریت مکالمه‌ها را در رشته تخصصی خود دار است.

 

4 توانایی محدود

توانایی‌های فرد تنها به موقعیت‌ها آشنا محدود است. در بیان و فهم مسائل مشکل دارد و توانایی درک ساختارهای پیچیده را ندارد.

 

3 توانایی بسیار محدود

شخص تنها توانایی درک موقعیت‌های بسیار آشنا را دارد؛ و دست‌وپاشکسته توانایی مکالمه دارد.

 

2 مبتدی

به‌سختی توانایی درک زبان و صحبت کردن به انگلیسی را دارد.

 

 

1 تعطیل

شخص جز چند کلمه هیچ توانایی در به‌کارگیری زبان انگلیسی ندارد.

 

 

 
 

محاسبه معدل کل:

برای هر بخش نمره‌ی جداگانه‌ای در نظر گرفته می‌شود سپس معدل کل این نمرات محاسبه می‌شود و بعد از روند کردن به‌عنوان نمره کلی فرد اعلام می‌شود.

اعتبار آزمون:

آزمون آیلتس تا دو سال معتبر است. اکثر مراکز آموزشی و تجاری مدرکی که دو سال از تاریخ انقضا آن گذشته باشد قبول ندارند.

ثبت‌نام در آزمون:

برای کسب اطلاعات دراین‌باره به نیک‌پی مراجعه کنید.

برچسب ها : ,

  • نوشته شده توسط : مدیریت سایت
  • یکشنبه 14 آذر 1395
  • دیدگاه : 0
دیدگاه شما
قیمت دلار پرداخت آنلاین : 4850 تومان

مقدار ارز مورد نظر :تومان

با 7 درصد کارمزد

افزایش اعتبار